Kvapková závlaha verzus klasika krhlou

Na jar som vyčítala kdesi v článku o kvapkovej závlahe pomocou infúzie. Možno si spomínate, hneď som sa na to aj dala a pridala som obrázok. Pre istotu pripojím zas. Infúzie som dala len do skleníka a nie všetky rastlinky ju dostali. Niektoré som polievala krhlou, nech sa dá porovnať plus aj mínus každej metódy. Takže moje zistenie po pár mesiacoch používania oboch metód je nasledovné: rastlinky zalievané infúziami narástli krásne, v okolí málo buriny, skoro nebolo čo trhať. Rastlinky zalievané krhlou tiež narástli krásne, s burinou naokolo, bolo treba trhať. Ale. Výraznejšie oteplenie a tým aj o čosi väčšie sucho lepšie znášali rastlinky zalievané krhlou. Skôr som to čakala opačne, ale takto to bolo. Záver: všetko má plusy aj mínusy Chichocem saBuď častejšie plniť fľaše vodou aby rastlinám neovísali lístky ani v horúčave, alebo radšej trhať častejšie burinu. 

Ja som dávala do zeme okolo všetkého zavlažovací systém "goutte à goutte" (kvapka a kvapka) s dvoj - programátorom. Osvedčilo sa mi to najmä pri ružiach, ktoré nemajú radi vodu na listoch a kvetoch. Jednu vetvu hadíc som dala na tie rastlinky, ktoré potrebovali menej zalievať, druhú vetvu na ostatné. To má výhodu, lebo sa dá na programátore nastaviť čas - ako dlho (koľko minút) má trvať jedno polievanie a ďalej sa dá nastaviť ako často. Teda každý deň, každý druhý deň, alebo raz za týždeň ... je tam viac možností. Ovšem, na trávnik používam jednoznačne sprchový vejár. Tej burine sa aj tak nevyhnem, má hlboko korene a je odolná voči suchu, premokreniu, páľave a vôbec je to nezmar. Zelené síce slnko spáli, ale po daždi bleskovo vyraší nová. Keďže nechcem používať chémiu na odstraňovanie buriny, tak sa s ňou trápim. Smútok

Ja som skúšala cez infúziu hnojiť čučoriedky, keďže ich mám vo veľkých črepníkoch. Musela som ju rozobrať lebo mi to zanášalo sitko ale účel to splnilo. Páčilo sa mi to viac ako keď som rozrobila hnojivo do krhly, časť z hnojivej zálievky spodkom vytiekla.

Kým neskúsime, nezistíme. Teraz vieme o čom to je a vieme sa rozhodnúť ako ďalej MrkámKvietok

 

Záhrada.Artmama.sk

Pestrofarebná krása, či už na okne, balkóne alebo malej záhradke, poteší každú dušu. Predstavte nám vaše vlastnoručne vypestované skvosty.
Môžete sa pochváliť aj vašou zeleninou záhradkou, ovocným sadom ..... Pridajte obrázok Vymieňajte si skúsenosti, požiadajte o radu v Diskusnom fóre. Podeľte sa o svoje prebytky rastlín v burze Pridajte inzerát Odporúčame využívať Posledné príspevky.