vytrvalá burina

 

 

 

 

 

 

 

Dobrý večer, na záhrade máme neuveriteľne odolnú burinu. Netušíme čo to je ani ako sa jej zbaviť, zarastené ňou boli celé zemiaky, mrkva, cibuľa, mäta proste všetko čo na záhradke pestujeme. Nestíhame to trhať. Jeden týždeň vytrháme a o týždeň je jej ešte viac. Vie mi niekto poradiť čo to je a ako sa toho zbaviť?

 

Ďakujem za rady

toto je fotka tej rastliny

Obrázok: 

Je to žltnica maloúborová (Galinsoga parviflora) invazívna rastlina. Tu je o nej písané, aj ako sa jej zbaviť: 

http://urobsisam.zoznam.sk/poradna/zahrada/ako-bojovat-proti-invazivnej-burine

Dakujem velmi pekne :)

Je to asi trendy burina lebo aj my aj moja mamka ju mala v záhradke. Spočiatku sme ju len vykopávali ale po chvíli  sa objavila zas... Najviac sa nám osvedčilo zalievanie octom a keď burina ,, zhorela ,, vyšklbli sme ju a bol pokoj .

Áno ako vravíš @orchidea vyskytuje sa čoraz častejšie a je veru že odolná voči všetkému. Ja som s ňou mala tiež čo dočinenia ale pomohol mi tiež ocot. To ju riadne vypálilo a bol pokoj. Uvidíme ako to bude tento rok:)

 

Záhrada.Artmama.sk

Pestrofarebná krása, či už na okne, balkóne alebo malej záhradke, poteší každú dušu. Predstavte nám vaše vlastnoručne vypestované skvosty.
Môžete sa pochváliť aj vašou zeleninou záhradkou, ovocným sadom ..... Pridajte obrázok Vymieňajte si skúsenosti, požiadajte o radu v Diskusnom fóre. Podeľte sa o svoje prebytky rastlín v burze Pridajte inzerát Odporúčame využívať Posledné príspevky.