Sadenie paradajok do skleníka

Ahojte. Ako sadíte paradajky do skleníka? Papriky na pole sadím po dve rastlinky vedľa seba, lepšie sa podopierajú. Rozmýšľam nad tým, či by sa mohli aj paradajky sadiť po dve. Veľkosť skleníka je totiž obmedzená, a keď sa postupne odstraňujú spodné listy, tak paradajky po samom sú dosť útle a skleník je poloprázdny. Vďaka za vaše skúsenosti.

Ja mám tzv. rotundu asi 4x1,5 m a tam sa mi vmesti 10 kusov priesad rajčín, všetko je v pohode, majú dostatok priestoru. a vysadzám ich po dve. Takže nemal by byť žiadný problém.

Jeka, ďakujem. My máme tunel dĺžka x šírka 4x3m. Minulý rok som zasadila vo dvoch radoch po jednej rastline 10 do radu. Miesta mali dosť, len časom, keď sme odstránili spodné listy, tak to bolo dosť prázdne. Zaujímalo ma, či niekto sadí do skleníka po dve a či nehrozí potom viac plieseň. Lebo proti plesni nestriekame, len vetráme.

Ja tiež sadím už veľa rokov paradajky v skleníku po dve. Spodné listy pravidelne odstraňujem, takže je to vzdušne a presvetlené a plieseň sa neobjavuje, Taktiež vetrame a nestriekame. Takže z vlastnej skúsenosti doporučujem. Úroda je oveľa vyššia.

 

Zircon - This is a contributing Drupal Theme
Design by WeebPal.