paprika v skleníku

suseda má v skleníku krásnu veľkú papriku,vizerá pekne,zdravo.Sadila ja ju v marci,a ešte stále nerodí,len sem tam kvitne.čo može byť príčinou,že ešte nemaju plody?je z toho nešťastná.poradí niekto?

Bud ma malo vyzivy, tak ju treba trochu hnojit. A kedze je v skleniku, zrejme ju nema co opelit. Takze bud suseda zoberie stetec a robi vcelicku, alebo s celou rastlinou trochu potriast, aby sa pel rozniesol na ostatne kvety. Slnko

už som o tom čítala, paprika nesadí plody ked je v skleníku viac ako 35stupňov,....stačí i raz prekročiť túto teplotu počas rastu a je po úrode.... Mlčím

Mamina ma uz roky papriku v skleniku a uz asi 3-4 tyzdne zbera. Ale kazde rano otvara okna, a vecer zatvara. Ale teplo tam byva riadne, kolko stupnov to netusim. Nejaky hmyz sa tam vzdy najde co ju opeli.

tak, tak otvárať všetky okná aj dvere na celý deň, nie len keď svieti slnko a opeľovačov tam bude dosť ale hlavne kvôli vetraniu a veľa polievať, nesmie preschnúť

poviem čo viem mi sme mavali 400ks paprík v skleníku.rano otvarať ,večer zatvárať a každy večer polievať ,tak nech stojí voda a samozrejme dať výživu na kvet a neskoršie na plody.mi sme tam mali na kraji uhorky a tie ked kvitli pritahovali opelence.

alebo ich nema opelene, lebo sa tam nedostane hmyz.
ak by mala malo vyzivy, tak nema mohutne rastliny, mozna privela dusika, rastie zelena masa, no malo kvetov.

ja mám papriku vo foliovníku a už dobré dva mesiace máme na nej plody.OTVARáME RáNO A NIEKEDY KED JE CHLADNEJšIE TAK Až NA OBED tOHTO ROKU SME SKúSILI KRISTALON KVET A PLOD A NESTíHAME ZBIERAť.

poviemjej,čo ste písali,ale skleník tiež necháva otvorený,má tam aj uhorky a tie už zbiera.aj včielky tam počuť.

Papriku treba hnojit CERERITOM aby kvitla a rodila a treba ju veeeeeeeeeeeeeeeela polievat paprika ma rada nohy vo vode a hlavu v ohni pestujeme ju roky a vzdy hnojime cereritom a vzdy mame kopy papriky. Isto sypat toto hnojivo, mame dobre skusenosti uz roky. Nahadze hlavy a kopy kvetov. Hnojit s nim cele leto kym je paprika v zemi.

a okrem polievania ju treba pravidelne okopavat, lebo velmi potrebuje prevzdusnovat podu.

paprika sa dava do hroblov ako zemiaky a do garatov sa napusta voda len tak sa jej zabezpeci dostatok vody.

Zdravím len malá poznámka papriky sú samoopelivé

 

Záhrada.Artmama.sk

Pestrofarebná krása, či už na okne, balkóne alebo malej záhradke, poteší každú dušu. Predstavte nám vaše vlastnoručne vypestované skvosty.
Môžete sa pochváliť aj vašou zeleninou záhradkou, ovocným sadom ..... Pridajte obrázok Vymieňajte si skúsenosti, požiadajte o radu v Diskusnom fóre. Podeľte sa o svoje prebytky rastlín v burze Pridajte inzerát Odporúčame využívať Posledné príspevky.