horec

Prosím o pomoc pre môjho známeho. Môžete mi niekto poradiť kde zohnať rastliny, alebo semená Gentiana lutea (horec žltý). Skúšal aj botanickú záhradu štatnych lesov TANAP-u v Tatranskej Lomnici a nič.

Fórum: 

ja som vysieval, ak mi vzídu, dám ti echo, ale horce dosť zle vzchádzajú a často aj preliehajú, uvidíme, ale skôr ako na jeseň vzchádzať veru nebudú, bo im ešte robím teplo-studené turnusy

Veľká vďaka. Dúfam, že porastú.

Ak mi ho slimácí nestihli spapať, mal by byť v sadbovači jeden exemplárik, viac žiaľ namnožený nemám, ale keď som ho mala priamo v zemi, rástol rýchlo (takmer ako burina). Zajtra to radšej preverím a ozvem sa.

Tak som dnes pozerala v parenisku a je mi veeeeľmi ľúto, ale slimáci zapracovali a po horci nikde. Veľmi sa ospravedlňujem, že som zbytočne zavádzala, už ho nemám ani ja.

To nevadí ďakujem za ochotu.(sun) Máš veľmi šikevné slimáčiky.:-)

Ste super parta.

 

Záhrada.Artmama.sk

Pestrofarebná krása, či už na okne, balkóne alebo malej záhradke, poteší každú dušu. Predstavte nám vaše vlastnoručne vypestované skvosty.
Môžete sa pochváliť aj vašou zeleninou záhradkou, ovocným sadom ..... Pridajte obrázok Vymieňajte si skúsenosti, požiadajte o radu v Diskusnom fóre. Podeľte sa o svoje prebytky rastlín v burze Pridajte inzerát Odporúčame využívať Posledné príspevky.