Strihanie rododendronu

Dobrý deň, prosila by som o radu, neviem či mám na rododendrone ostrihať odkvitnuté kvety a kedy? Dakujem

odkvitnuté kvety odstráň,ale nestrihajhlbšie,lebo v tom mieste vyrastajú nové výhony.Rododendron vôbec nemá rád strihanie.

Úsmev Kvety sa vraj majú opatrne vylamovať, aby sa nepoškodili výhonky, ktoré budú na rok kvitnúť.

Nič nestrihajte. Odkvitnuté lupene len oberte. Na výhonkoch sa budú tvoriť základy nových pukov na budúci rok. Iba staršie kry vyžadujú zmladzovací rez. Zapamätajte si pravidlo, že vždyzelené kry vyžadujú minimálny rez a ani ho dobre netolerujú. A navyše, pokiaľ rezať, tak len staré poškodené ale zdravé kry a výhradne na jar (marec, apríl). Nie teraz.

Dakujem za radu Úsmev

Erich, dovolím si nesúhlasiť s jednou časťou odpovede. Nie je pravda, že stálozelené kry netolerujú rez. Živé ploty, myslím STRIHANÉ živé ploty, sa bežne vysádzajú zo stálozelených kríkov - Prunus laurocerasus, Photinia, Buxus sempervirens, Ilex crenata, Euonymus japonica...

 

Záhrada.Artmama.sk

Pestrofarebná krása, či už na okne, balkóne alebo malej záhradke, poteší každú dušu. Predstavte nám vaše vlastnoručne vypestované skvosty.
Môžete sa pochváliť aj vašou zeleninou záhradkou, ovocným sadom ..... Pridajte obrázok Vymieňajte si skúsenosti, požiadajte o radu v Diskusnom fóre. Podeľte sa o svoje prebytky rastlín v burze Pridajte inzerát Odporúčame využívať Posledné príspevky.