rododendrom POMOOC

Pestovatelia moji potrebujem poradit..pestovala som tri roky rododendromov črepníkoch bolo mi ich však ľuto a dopriala som im viac volnosti vysadila som ich do voľnej pôdy teda urobila take velke hrantiky plne zemi na voľnu pôdu a tri kusy mi začali hnednúť listy tak kraje listu až na koniec cely a odpadne..čo s tým??mám ich 12 kusov a iba tri to maju nie su vedla seba zrovna tieto tri.. vysádzala som ich cca 1,5mesiaca dozadu do rašeliny im určenej stare som prihnojila nove ešte nie zasipala kôrou ktorá by im tiež mala donašať živiny a vytvárať dobre prostredie..som z toho smutna Smútok prosim si rady ďakujem Srdce

môže to byť všeličo... nepreschli? to by bolo to najlepšie, inak to môže byť aj fytoftóra, alebo nejaké iné hubové ochorenie

a ak to je hubove ochorenie tak čo s tým??ako zistim čo to je??ďakujem nerada by som one prist Smútok

Zistiť to môžeš iba tak, že si pohľadáš čo najviac informácií o týchto chorobách aj s obrázkami alebo nájdeš vo svojom okolí niekoho, kto sa vyzná. Robia ss postreky fungicídmi.

Vysadila ste ich na tienisté miesto? Určite tam nesvieti viac slnko ako na ostatné? Pokiaľ tam je príliš veľký tieň a zvýšená zálievka, nepriepustný substrát, podložie – zvyknú trpieť hubovým ochorením.

 

Záhrada.Artmama.sk

Pestrofarebná krása, či už na okne, balkóne alebo malej záhradke, poteší každú dušu. Predstavte nám vaše vlastnoručne vypestované skvosty.
Môžete sa pochváliť aj vašou zeleninou záhradkou, ovocným sadom ..... Pridajte obrázok Vymieňajte si skúsenosti, požiadajte o radu v Diskusnom fóre. Podeľte sa o svoje prebytky rastlín v burze Pridajte inzerát Odporúčame využívať Posledné príspevky.