Hortenzie

Otázočka na vás, znalci kvetín, krov, stromov....
Moje ružové a modré hortenzie mi začali tohto roku vyháňať zo zeme... Mám pocit,že to má byť na minuloročných konárikoch, aby potom zakvitli.
Chcela by som sa mýliť. Povie mi niekto, či budú mať toho roku kvietky?

Tento druh, ktorý si pridala na fotke (H. macrophylla) veruže kvitne na minuloročnom dreve. Mlčím Vymrzli Ti a musela si ich úplne zostrihať?

Tieto sú to veru. Nezostrihala som ich Ľubka. A boli prikrytétak, ako po iné roky. Ani zima nebola nejak tuhá. To som veľmi, veľmi smutná. Takže tie konáriky teraz skúsim kúsok zostrihnúť, ak by ešte bola nádej...

Počkaj, ešte nič nestrihaj. Pridaj sem fotky kríčkov. Tento druh hortušiek má spiace očká, prebúdzajú sa často až neskôr, koncom mája, začiatkom júna, podľa toho, z ktorej časti SR si. Skúsené anglické záhradníčky ich neodporúčajú strihať skôr ako v júni, aby sa predišlo odstráneniu kvetných spiacich pukov založených na starom dreve.

lubka, vieme nejako odlisit ktory puk je kvetny a ktory listovy? A moze sa na macrophyle "prebudit" aj kvetny puk? Neprebudzaju sa len tie, ktore uz nebudu kvitnut?

Ani netušíš, ako si ma potešila!!! Vyčkám teda. WOW Váľam sa od smiechu po podlahe

Budem držať palce, ale iba ak Ty budeš tiež držať palce mojim hortkám Vyplazený jazykBozkávam

A vitaj medzi nami na stránke, už všeličo kvitne v záhradkách, pochváľ sa aj Ty aj nejakými fotečkami. ÁnoÚsmev

Samozrejme, že budem držať palce aj tým tvojim!
Bola som ich fotiť, že pošlem, ale neviem do tejto diskusie pridať obrázok. Ale...máš ty pravdu! Teraz som na jednom suchom konáriku objavila lístoček, juchú
A nejaké fotečky, akési veľké, som dnes vložila do fotogalérie. Som zo stredného Slovenska

oprava- do kolonky fotoinšpirácie

idem kuk Mrkám najlepšie je vkladať fotky po jednej, vtedy si hneď každý všimne v náhľade rastlinku a rozklikne si to, aj sa Ti vyjadrí viac ľudí k tej ktorej fotke Úsmev ak by si chcela, tak fotku zmenši a vlož ju cez "Pridaj obsah"- "Obrázok"

Zrozumiteľné, díky.

 

Záhrada.Artmama.sk

Pestrofarebná krása, či už na okne, balkóne alebo malej záhradke, poteší každú dušu. Predstavte nám vaše vlastnoručne vypestované skvosty.
Môžete sa pochváliť aj vašou zeleninou záhradkou, ovocným sadom ..... Pridajte obrázok Vymieňajte si skúsenosti, požiadajte o radu v Diskusnom fóre. Podeľte sa o svoje prebytky rastlín v burze Pridajte inzerát Odporúčame využívať Posledné príspevky.