hortenzia s kauflandu

dobrý deň. rád by som sa opýtal či by bolo vhodné kúpiť si hortenziu s kauflandu ...lebo práve teraz je na letáku a bojím sa že mi zakvitne teraz a nie v lete ...prosím o radu ...dakujem :)

Oni predávajú kvitnúce,takže v lete by ti určite nekvitla,až o rok.

Ahoj ja som kúpila minulý rok tiež nakvitnuté až v apríly tuším, dlho kvitli a zakvitli aj druhý krát - resp po odkvitnutí povodných kvetov neustále púšťali nové kvety až do mrazov. Dokonca prežili zimu a už majú nasadené nové puky...
Toľko moja skúsenosť...

Mne tiež kvitla celý rok. Len pôvodne bola modrá a potom zružovela Vyplazený jazyk

Ak bola modrá a zružovela, treba jej dodať viac hnojiva na modré hortenzie. Mala málo kyslú zem.

veľmi pekne ďakujem za rady ...a ešte ma napadlo že keby som jej tie kvety odstrihol ? žeby si šetrila silu na leto ?

Ja som ich dnes tiež obzerala- vyzerali krásne sviežo a zdravo- len som tiež rozmýšľala, kam by som ju teraz dala. V byte by asi trpela a dať ju von by asi tiež nebolo pre ňu nič moc. Mne sa páčia pestované v črepníkoch, ale to sa mi nedarí- vždy cez zimu mi zahynie Plačem . Janko mne by bolo ľúto odstrihnúť jej kvety- to nerob. Radšej ver tomu, že bude kvitnúť celé leto a možno sa to podarí. Myslím si, že ony sú dosť nahnojené a zásoba živín im vydrží pomerne dlho Úsmev .

Kľudne ich môžeš kúpiť a nechať vonku. V takomto počasí sa jej nič nestane. Len určite žiadne strihanie.

asi to aj tak urobím ...a s kauflandu ste si zaobstarala ?

Ešte nezobrala Chichocem saChichocem saChichocem sa - zatiaľ som len okolo nich túžobne krúžila a váhala- mám zobrať- nemám zobrať- mám zobrať- nemám..... Veľký úsmev .

ahá :) ja som zle prečítal text som si pomýlil zaobstarala s prezerala :) :) :)

:- Plačem Ahojťe ked sa môźem aj ja vyjadril hortenziam z hypermarketoch , moja mamiçka miluje hortenzie , Ocko pokial žil odhováral ju že to nie je dobre pestovať na balkone . vraj prináša nešťastie a skoru smrť v rodine . tak to nikdy nekupila . ked náš. ocko odišiel náhle do večnosťi , chcel som mamičke spraviť radosť , tak som jej minuli rok kupil 3. hortenzie bielu ,ružovu , aj fialovǔ. 3. tyždne. boli nádherne , potom sme ich presadili do zahrady 2. jedno sme nechali doma na radosť. v žáhrade do mesiaca zožltli a odišli ta doma sa trápila cely rok na zi u mamička dala na chodbu . a stále chodi na to pozerať . a nič. asi jej neni sudené mať kvety ktoré tak miluje . Ale nechcem nikoho odradiť kupou , urçiťe jej zas kupim . a skusime znova . možno sa tento krát bude mať štastie .6

Chichocem sa uvidim ako pochodim ja ,vcera mi MM kupil v kuf.modru hrtenzijku , potom dam foto,ma maly kvetinacik, tak neviem ci ju teraz alebo az neskor presadim do vacsieho. Ony chcu tien az polotien a vela polievat v zahrade - neviem kde ste ich mali vysadene.No mojim ruzovym sa na slnku vobec nedari a tien v zahr.nemam

Slnko Dakujem verokepp. za semienka . KvietokSlnkoKvietokKvietok

 

Záhrada.Artmama.sk

Pestrofarebná krása, či už na okne, balkóne alebo malej záhradke, poteší každú dušu. Predstavte nám vaše vlastnoručne vypestované skvosty.
Môžete sa pochváliť aj vašou zeleninou záhradkou, ovocným sadom ..... Pridajte obrázok Vymieňajte si skúsenosti, požiadajte o radu v Diskusnom fóre. Podeľte sa o svoje prebytky rastlín v burze Pridajte inzerát Odporúčame využívať Posledné príspevky.