dobré diskusné fórum o azalkách?

Ahojte, spôsobila som azalke šok. V snahe o starostlivosť som ju po troch rokoch presadila, a keďže viem, že sa nesmú presádzať často, tak som ju zároveň aj pohnojila organickým hnojivom na rododendróny. A podľa rady som ju vyložila von letniť. Niečo jej ale nezapasovalo, minuloročné lístky jej všetky opadali a tohoročné mnohé zhnedli a teraz tiež usychajú. Našťastie tie, čo ostali zelené sa zatiaľ držia, no preriedla hrozne. A začala kvitnúť - čo je oproti bežnému kvitnutiu v decembri priskoro. Potrebujem poradiť od nejakého skúsenejšieho pestovateľa. Zvažujem, či ju znova nepresadiť do nepohnojeného substrátu, kým sú kvetné púčiky ešte len v začiatočnom štádiu. A kedy ju ostrihať. Môžete mi poradiť nejaké stránky o azalkách, kde funguje diskusia? Ďakujem.

 

Záhrada.Artmama.sk

Pestrofarebná krása, či už na okne, balkóne alebo malej záhradke, poteší každú dušu. Predstavte nám vaše vlastnoručne vypestované skvosty.
Môžete sa pochváliť aj vašou zeleninou záhradkou, ovocným sadom ..... Pridajte obrázok Vymieňajte si skúsenosti, požiadajte o radu v Diskusnom fóre. Podeľte sa o svoje prebytky rastlín v burze Pridajte inzerát Odporúčame využívať Posledné príspevky.