Veternice hybridy

Ahojte, spolu s jesennými cibuľovinami som objednala aj veternice modré a ružové. Je uvedené, že sa môžu vysadiť teraz na jeseň alebo na jar. Aké máte skúsenosti? Ja som kúpila veternice už niekoľkokrát na jar. Skúšala som ich vysadiť napriamo na záhon, z toho vyrástlo len veľmi málo (pred sadením som 2 hodiny namáčala). Druhýkrát som sadila do hrantíka, tam niektoré zhnili a oplesneli. Asi polovica prežila a už s vňaťou som ich vysadila na záhon. Aj kvitli, no sú také tenké. V jeseni som ešte nesadila. A rovnakú otázku mám aj na cibuľu ázijskej lalie. Kúpila som jednu. Mám ju odložiť do jari, či vysadiť teraz? Ďakujem.

 

Záhrada.Artmama.sk

Pestrofarebná krása, či už na okne, balkóne alebo malej záhradke, poteší každú dušu. Predstavte nám vaše vlastnoručne vypestované skvosty.
Môžete sa pochváliť aj vašou zeleninou záhradkou, ovocným sadom ..... Pridajte obrázok Vymieňajte si skúsenosti, požiadajte o radu v Diskusnom fóre. Podeľte sa o svoje prebytky rastlín v burze Pridajte inzerát Odporúčame využívať Posledné príspevky.