cemerica

Ahojte...poradte mi ...chcem si kupit cemericu aby mi kvitla pekne ked je sneh...ale nejak tomu nerozumiem videla som cemerice kvitnut aj cez leto..ona kvitne aj v zime aj v lete?...alebo len niektore druhy?

Fórum: 

Čemerica čierna kvitne bielymi kvetmi vo februári až marci, niekedy aj v decembri.
Čemerica východná (kvety biele, ružové, do fialova) kvitne február -apríl a čemerica smradľavá (zelené kvety) kvitne v marci až v máji

dakujem za vysvetlenie ...konecne viem co a ako .. Tlieskam

Mne kvitne február - marec a tento rok zakvitla až v apríli, tak neviem čo sa udialo.

Čemerice kvitnú od konca zimy do polovice jari, to sú všetky najčastejšie predávané druhy H.niger, H.odorus, H.purpurascens, H.viridis a iné. Čiže od konca decembra do marca.
Nie sú to len druhy bielej farby, ale aj zelenkasté, naružovelé, červené farby a ich odtiene. Čemerica východná tiež dokáže zakvitnúť ešte v zime, ale rozkvitá až po Čemerici čiernej. Niekedy aj do apríla. Čemerica smradľavá tiež v rovnakom čase. V lete nekvitnú. Sú to vyslovene rastliny, ktoré kvitnú z pod snehu, kedy kvitne len málo druhov rastlín.

Súhlasim a doporučujem. Je to veľmi krásne ked sa z pod snehu štvera kvet, lebo veľakrát sú už rozkvitnuté pod snehom ak je väčšia prikrývka.

Nie vždy to platí,niekedy sa aj jarná splaší a kvitne v lete... http://zahrada.artmama.sme.sk/okrasne-zahradky/vsimnite-si-datum

.

Tiež môžem potvrdiť. Práve nám jedna čemerica s panašovaným listom nahodila kvetný puk, aj keď by mala kvitnúť až na konci zimy. Tiež nám teraz kvitli poniklece.

Zircon - This is a contributing Drupal Theme
Design by WeebPal.