skala

ahoj potrebovala by som poradit na záhrade máme dve väčšie skaly chcela by som aby mi zarástli nejakými skalničkami vedeli by ste mi poradit ako to dosiahnem mám tam nasypat piesok alebo hlinu aspon do medzier alebo ako sa to robí dakujem za radu SlnkoSlnkoSlnkoPlačem

skúsim ti poradiť ja Mrkám , najlepšie do týchto škár sa hodia sempervivum - sklanice., ja ich dávam do umelých skál - hypertufy, úplne bez akejkoľvek zeminy, či piesku, majú na to prispôsobené korienky, aby sa udržali v akejkoľvek štrbine, treba len zabezpečiť priestor na korienky, teda taký odkiaľ nebudú neustále vypadávať, samozrejme trošku zeminy nie je na škodu ale ak sa ti tam nič nezmestí nezúfaj, budú rásť i tak Mrkám ..., pár mojich foto

ja mám v skalke tufové kamene,a na nich skalnice držia samé,bez pridania hliny

dakujem za rady vyskúšam KvietokKvietokKvietokKvietok

Pokiaľ má skala nejaké vhodné preliačeniny, medzierky, prasklinky, môžete tam vysadiť do ľahkej zeminy s pieskom skalné ruže, rozchodníky, phlox, saxifragy, ktorých je veľa druhov a krásnych farieb. Dobre sa rozrastajú a rýchlo množia.

 

Záhrada.Artmama.sk

Pestrofarebná krása, či už na okne, balkóne alebo malej záhradke, poteší každú dušu. Predstavte nám vaše vlastnoručne vypestované skvosty.
Môžete sa pochváliť aj vašou zeleninou záhradkou, ovocným sadom ..... Pridajte obrázok Vymieňajte si skúsenosti, požiadajte o radu v Diskusnom fóre. Podeľte sa o svoje prebytky rastlín v burze Pridajte inzerát Odporúčame využívať Posledné príspevky.