Neviem čo je to

Ahojte pestovatelia Mrkám Potrebujem poradiť.Pri pletí buriny v záhradke som našla tento kvietok a velmi sa mi páčil,tak som ho zasadila,má nádherné žlté kvietočky a neviem čo to je.Ďakujem všetkým za radu Úsmev

Fórum: 

Ja to likvidujem ako burinu...mám to všade. Veľký úsmevVeľký úsmev

Volá sa portulaka,a jej listy sú dokonca jedlé. Je taká trošku slizovitá,ale má vraj priaznivú biologickú hodnotu.Ak si ju nehnojila umelými hnojivami,kľudne si ju môžeš pridávať do šalátov. Úsmev

Jé Ďakujem krásne Bozkávam

Veľký úsmev Mne to rastie aj po dvore,medzi dlažbou,ba i pri oleandroch sa jej páči... Váľam sa od smiechu po podlahe ,Ale zatiaľ som to nechutnala MrkámVyplazený jazykMrkám

Veľký úsmev Katarína ae.- vítame Ťa medzi nami!!! Darček na privítanie-táto voňavá letná kytička Kvietok

KvietokKvietok
Kvietok

(a čo tak zopár slov "o sebe?)

Áno

Kvietok

Ďakujem za privýtanie,som len taká začiatočníčka milujem kvety a pestovanie v záhradke,nemohla som sa velmi realizovať v záhradke ale ako je vštko už naše tak to skúšam a velmi sa s toho teším ked sa mojim rastlinkam darý,venujem sa pečeniu tôrt ale mám 5 ročnú odevnícku školu,mám super rodinu. Najlepšieho manžela na svete a dve prekrádne detičky Adama 4r. a Evu 9mes.To je asi tak v skratke teším sa na bližši spoznanie úžasných záhradníkov Úsmev

Katarínka,zlatko,to si napíš do profilu;do osobnej vizitky-to sa ti ukáže,keď klikneš na svoje meno/nick. Ale nie si prvá,a tuším ani posledná,ktorá/ý takto reaguje na výzvu "napísať niečo o sebe". Je v každom prípade milé,že si sa predstavila,aj mne chvíľku trvalo,kým som sa tu trocha zorientoval.
A tak isto,ak ťa zaujme niekoho príspevok,či osoba ako taká,klikneš na jeho meno,a ukáže sa ti jeho vizitka,ak nejakú má (nie všetci sú takí "uvedomelí").
Vitaj! ÚsmevKvietokSlnko

Prosím potrbujem radu moja kamarátka,má toto zasadené a nevie čo to je ďakujem Úsmev

Arónia,bližšie píšem v druhom príspevku. Úsmev

Ďakujem mato.zahradník. za upuzornenie :D

Jeeej portulaka :-). V mnohých záhradách to je veľmi nepríjemná a nezničiteľná burina, skoro ako pýr. Ale ako píše Maťo, jedlá a dokonca aj liečivá. Ale vlastne aj pýr je liečivý :-).
Arónia je už z iného súdku. Síce trochu trpká, ale veeeeeeľmi zdravá :-). V obchodoch sú sušené bobule, alebo šťava veľmi drahé. U nás sa vždy po nej len tak zapráši. Ale pozor, aby ju neobrali vtáci.

 

Záhrada.Artmama.sk

Pestrofarebná krása, či už na okne, balkóne alebo malej záhradke, poteší každú dušu. Predstavte nám vaše vlastnoručne vypestované skvosty.
Môžete sa pochváliť aj vašou zeleninou záhradkou, ovocným sadom ..... Pridajte obrázok Vymieňajte si skúsenosti, požiadajte o radu v Diskusnom fóre. Podeľte sa o svoje prebytky rastlín v burze Pridajte inzerát Odporúčame využívať Posledné príspevky.