Hypertufa

Dobrý deň, mám za domom v záhrade taký prudký svah. Chcem tam urobiť skalku, malé kamienky by sa mi zosúvali a veľké tam nemám kadiaľ dostať. Rozmýšľala som vyrobiť nejaké veľké "skaly" z hypertufy priamo na mieste. Máte niekto skúsenosť koľko rokov by to vydržalo vplyvy počasia? Poraďte mi, prosím!
Každý nápad uvítam. Vďaka.

Fórum: 

to je výborný nápad! taky by mě ale zajímala výdrž

Moje hypertufy celkom držia, ale ja sa ich na zimu snažím schovať dosucha pod strechu domu. Myslím,že keď budú neustále v zemi a vystavené poveternostným podmienkam nie je to riešenie na dlhšiu dobu. Myslím, že som takú skalku ešte ani nikde nevidela, ale sú tu skalkoví odborníci, snáď poradia.

tiež svoje tufy schovávam ako Mirka,sú von,ale chránené,zatiaľ sú pevné,ale neviem ako by to bolo po rokoch Mrkám ak máš možnosť skús sa prejsť niekde pri rieke,alebo potoku,nájdeš kopec krásnych kameňov,my sme našli všetky na môj suchý potok,akurát sa auto veľmi nepotešilo Chichocem saVyplazený jazyk

Milá Jarmilka,ja mám v strmom svahu skalku(mrkni na moje foto).Sama som si nanosila kamene a robila som si to podľa rád odborníka,že som si 3/4 kameňa zakopala do pôdy,no vplyvom počasia sa mi to začalo postupne zosúvať.Môj milý manžel mi do každého kameňa zabil po 2 roksory a potom to kladivom vtlkol do zeme.Musím povedať,drží super ÁnoÁnoÁno

 

Záhrada.Artmama.sk

Pestrofarebná krása, či už na okne, balkóne alebo malej záhradke, poteší každú dušu. Predstavte nám vaše vlastnoručne vypestované skvosty.
Môžete sa pochváliť aj vašou zeleninou záhradkou, ovocným sadom ..... Pridajte obrázok Vymieňajte si skúsenosti, požiadajte o radu v Diskusnom fóre. Podeľte sa o svoje prebytky rastlín v burze Pridajte inzerát Odporúčame využívať Posledné príspevky.