delospermy

Prosím, poraďte mi. Je to možné, že všetky delospermy mi odišli. Neraší ani jedna. Či mám ešte čakať? Som z toho nešťastná.

Fórum: 

SmútokVeronika asi áno. Aj mne tie vonkajšie voľne vysadené komplet do jednej vyschli nejak, aj napriek tomu že som ich mala v zime pekne poprikrývané. V skleníku čo som mala v nádobách tak tie prežili ako tak, ale aj tam mi dve skapali a boli to krásne farby. No čo už, len smútiť a potom nabehnúť niekde na trhy a dokúpiť.Mlčím

Aj cez zimu potrebujú trocha vlahy.Tie ,ktoré som mal v skleníku bez občas.poliatia skôr vyschli.Niektoré sú háklivejšie na mráz,ale žlté a biele sú nezmar.

ja som delospermu skúsila zasadiť ku skalnym ružiam do kvetináča. Tie som mala na parapete okna vonku a zdá sa že delosperma prezimovala a ožíva....... ale to mam takú tu obyčajnú žltú z trhu........

SmútokTak sa mi zdá, že aj mne odišli, a to som ich mala prikryté, po iné roky som nezakrývala a prežiliMlčím

Plačem tak takto ma to nebaví. Snažím sa a nakoniec zistím, že nie je v mojich silách ich prezimovať. Škoda. Ja som myslela, že sú to trvalky - tak jak skalné ruže. S tým nemám problém.Tak už som ich nahradila poniklecom, lomikameňom, prvosienkou a taričkou. Dúfam, že toto prežije. Škoda, nejako neviem sa tým zmieriť a to ešte nebolo málo, tak som zistila, že mi odišla aj šabľovka, 2 penstemony, malá hortenzia, 3 stračky a asi 7 ročný plamienok. U mňa hotová katastrófa PlačemPlačemPlačem 

a ja som tento rok, okrem iného prišla o ružovú srdcovku - ešte po mojej babke..........to ma škre najviac Smútok

Keď som ju včera zbadala na trhu už peknu rastlinku, síce malú ale kvitnúcu, tak som jej ani za cenu 10€ nedokazala odolať...........

Ja som si myslela že mi odišli srdcovky ešte v pondelok nebolo po nich ani stopy a dnes som ich našla ako lezú zo zeme, takže možno ešte treba počkať. Aj mne veľa vyhynulo, takáto zima veru neprospieva zimovaniu. u nás najskôr veľmi mokro tak neviem či aj neodhnili.

Delospermy potrebujú inak stavanú skalku než sme zvyknutý. Väčšina sa tak dá pestovať vonku bez nejakého zakrytia a starostí. Záleží aj od oblasti Slovenska kde ich pestujete.

najlepšia je špárová napr.takáto:

Obrázok: 

Tak to je nádhera. Tlieskam

 

Záhrada.Artmama.sk

Pestrofarebná krása, či už na okne, balkóne alebo malej záhradke, poteší každú dušu. Predstavte nám vaše vlastnoručne vypestované skvosty.
Môžete sa pochváliť aj vašou zeleninou záhradkou, ovocným sadom ..... Pridajte obrázok Vymieňajte si skúsenosti, požiadajte o radu v Diskusnom fóre. Podeľte sa o svoje prebytky rastlín v burze Pridajte inzerát Odporúčame využívať Posledné príspevky.