Aké rastliny vysadiť okolo chodníka?

Dobrý večer, viete mi poradiť, kto sa vyzná, aké rastliny vysadiť okolo chodníka? Chodník je dlhý 10m. Z oboch strán tak do cca metrovej šírky chcem nasadiť rastlinky. Nachádza sa na západnej strane. Zatiaľ je tam stále tieň, ale po čase, keď sused stromy zreže už bude poobedné slnko. Chcem niečo pekné z jednej aj druhej strany, aby to bolo celorocne, dobre to vyzeralo. Nebolo to prilis riedke ani prilis nahusto. A potom chcem biele kamienky okolo toho vysypat. Viete mi to niekto nakresliť, ako a čo vysadiť. Nemam ani potuchy co a ako vyrastie. Dakujem

Fórum: 

Ahoj Miruska, bylo by dobré pro lepší představu přidat fotky. Ale hlavně si určit, v jakém stylu by to mělo být, jestli třeba středomořském (hodně levandulí), venkovském (mix všeho možného), asijském (zejména kyselomilné druhy), atd. Aby to vypadalo dobře, chce to sladit se vzhledem Tvého domu a okolní zahrady. A tak dále, je toho fakt moc, co je potřeba brát v úvahu. Já nejprve hledám inspiraci na fotkách a pak rozmýšlím, co mě zaujme. Těžko se radí, když nikdo nevíme, co se Ti líbí a do zahrady hodí. A samozřejmě je to i o tom, jestli soused opravdu ty stromy zřeže nebo ne.

 

Záhrada.Artmama.sk

Pestrofarebná krása, či už na okne, balkóne alebo malej záhradke, poteší každú dušu. Predstavte nám vaše vlastnoručne vypestované skvosty.
Môžete sa pochváliť aj vašou zeleninou záhradkou, ovocným sadom ..... Pridajte obrázok Vymieňajte si skúsenosti, požiadajte o radu v Diskusnom fóre. Podeľte sa o svoje prebytky rastlín v burze Pridajte inzerát Odporúčame využívať Posledné príspevky.