reklama

Dracéna omladenie

Zea , 27. 02. 2014 - 19:55

reklama

Prosím o radu ako ju zrezať. Je už vysoká 1,5m, ak by nebola ohnutá.Chcela by som vytvoriť 2-3 výšky nových trsov. Mám strach, že ak ju zrežem, tak uhynie. Študovala som staršie príspevky ale nie som múdrejšia.
- odrezok - vrcholec mám dať do vody, rýchlo vraj zakorení
- odrezaný kmienok bez lístia - môžem dať do vody, alebo do zeme? aký má byť veľký??
- rezať rovno, šikmo??
- čo s rezom na starej rastline - nejak ošetriť??


reklamamato.zahradnik, Št, 27. 02. 2014 - 21:57

Nemyslím,že by boli nejako zvlášť citlivé na takéto ošetrenia,zakoreňujú i regenerujú celkom dobre.Rezať rovno.Odrezky bez lístia som ešte neskúšal,ale myslím,že takých 20 cm by mohlo stačiť.Reznú plochu nemusíš ošetrovať ničím,poradí si rastlinky aj sama.Ak ten najnižší vrcholček necháš na materskej rastline,zlepšíš tým jej schopnosť regenerácie.
Ak by si jej chcela pomôcť k rýchlejšiemu obrašeniu,môžeš ju pohnojiť,najlepšie hnojivom na rastliny okrasné listom,tam je viac dusíka-rýchlejšie vyženú.
Ale celkovo z toho nemusíš mať stres,je to pomerne bezpečná a bežná "operácia". Mrkám

Lucii, Pi, 28. 02. 2014 - 07:25

Ja som mala pred rokom ten istý problém. Zrezala som ju ako bolo treba a zostalo mi z nej asi 15 výhonkov. Tie som pozapichovala do vlhkej zeminy (aj tie časti bez listov) a nechala na svetlom mieste. Občas som ich poliala a soro všetky až na dve sa mi ujali. Rezy na dracene som ničím neopatrila, pekne mi zaschli a asi po mesiaci mi začali rašiť púčiky. Škoda, že mi k téme nejdú pridať fotky. Rastlinka sa určite spamätá Len jej to pomôže a omladí ju to i keď mi to pri strihaní nebolo všetko jedno Chichocem sa .

amalia119, So, 01. 03. 2014 - 10:44

v pohode môžeš zrezať,neublíži jej to Mrkám ,ja som tak urobila už s dvomi rastlinami a sú krásne Zlomené srdce ,akurát si urob rôzne výšky kmienikov,ja som tak na jednej neurobila a krajšia je tá čo má rôzne výšky,nezľakni sa ak budeš dlhšie čakať pokiaľ začne kmienik pučať,veľa nepolievaj Mrkám Úsmev

Zea, So, 01. 03. 2014 - 19:14

Ďakujem za rady. Rastlinka ostrihaná, pohnojená, odrezky vo vode. Slnko Slnko

MimiD, Ne, 28. 08. 2022 - 12:16

Prosím, kedy môžem rastlinu zrezať, môžem v auguste, prip. v septembri? Ďakujem 

reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama