Niečo na obrastenie múru - poraďte

Dnes som tak nad tým dúmala že ja už nikdy nedám do poriadku svoj dom ale chcela by som ho aspoň skrášliť v pomeroch na ktoré ako tak mám. Čo ak by som ho nechala obrasť niečim popínavým. Nikdy som nič také nepestovala preto vás prosím o radu. Čo je najvhodnejšie, ako rýchlo to obrastá, koľko treba rastliniek a pod.

Dakujem za odpovede.Slnko

Gitka, mne sa osvedčil na múre od susedov brečtan. Ten je zelený aj v zime. Napichala som vo vzdialenosti 20 cm od seba po celej dĺžke. Škoda, že si na to neprišla skôr. Mohla si si zobrať u nás, máme  ho na ulici. Pošli mi adresu a pokúsim sa Ti z neho nastrihať. Asi aký dlhý múr chceš zakryť?.Bozkávam

No, veľkú kus je to.

Ahoj,

ja mám na múre - plote (tiež dosť veľkom) kombináciu brečtanu a paviniča. V lete je brečtan schovaný pod paviničom a zelenú krásu robí pavinič - aj rýchlejšie rastie, no a v zime zasa brečtan. Výborne sa dopĺňajú. Poradili mi to v jednom záhradníctve a ozaj to perfektne funguje.

Dakujem ja by som to chcela dať aj na časť domu - steny.

Ano, kombinace paviniče a břečťanu je super, máme na plotě. Ale pozor, pavinič roste mnohem rychleji a může břečťan dost zastínit. Takže doporučuju ještě letos někde ukořistit odrezky břečťanu a příští rok odřezky paviniče. Mimochodem pavinič má na jeseň krásnou červenou barvu.Áno

No Julitka mi už posiela brečtan a pavinič skúsim zasadiť zatiaľ v inom kúte ak teda zoženiem.

 

Záhrada.Artmama.sk

Pestrofarebná krása, či už na okne, balkóne alebo malej záhradke, poteší každú dušu. Predstavte nám vaše vlastnoručne vypestované skvosty.
Môžete sa pochváliť aj vašou zeleninou záhradkou, ovocným sadom ..... Pridajte obrázok Vymieňajte si skúsenosti, požiadajte o radu v Diskusnom fóre. Podeľte sa o svoje prebytky rastlín v burze Pridajte inzerát Odporúčame využívať Posledné príspevky.