reklama

Čo je to za rastlinu, márne hľadám niekoľko rokov, netuším :(

Jela , 18. 05. 2017 - 11:51

reklama

Nevie mi niekto poradiť, čo je to za rastlinu? Moja svokra ju má viac ako 10 rokov. Nevie ako sa volá. Jediné, čo mi o nej prezradila je to, že sa dávnejšie, keď mali ešte pri nej plot, tak sa po ňom ťahala a vraj mala aj nejaké kvety. Ja túto rastlinu poznám už 8 rokov, ale doteraz som ju nevidela kvitnúť. Možno aj preto, že sme ju vždy strihali, keďže sa plazila po ostatných rastlinách a bála som sa najmä o levanduľu, ktorú mám pri nej blízko. Snažili sme sa ju aj odstrániť, ale rastie z niečoho drevnatého, proste je to nezničiteľná rastlina. Svokra na nej lipne, hoci vidí, že už nemá v záhrade miesto. Aj by sme ju presadili niekde k plotu, ale neviem či by sa to dalo. Viete mi poradiť aspoň s jej názvom? Ďakujem za všetky cenné rady :) 


reklama

julita, Št, 18. 05. 2017 - 12:01

Jelka, mne to pripadá ako  Campsis radicans, slovensky trubač. Ak je to on /vygoogli si ho/, Tak máš potešenie na niekoľko rokov, aj tak sa ho nezgabeš. Úžasne vytrvalý, odnožuje aj na tri metre od pôvodnej rastliny.Kvitne trubkovitými kvetmi, oreto trubač.

Ľuboš Zaťka, Št, 18. 05. 2017 - 14:19

Je to(takmer na 100%) VISTÉRIA. Tvorí ju základný kmeň s hlbokým koreňom, podľa strihania ,teda výšky vytvorí hlavu.Z celej časti na jar rastú dlhé až 10 m šlahúne.Kvitne veľmi bohato finálovými strapcami.Nutné pre kvet strihať,inak ju majú susedia .Je nezničitelná, ale krásna,potrebuje priestor inak nič.

demko, Št, 18. 05. 2017 - 14:32

Podľa mňa je to tiež vistéria. Ak je zo semienka, tak jej dlho trvá kým vykvitne. Moja má tiež asi 10 rokov a ešte nekvitla. Kvitnutie závisí aj od strihania.

Erich_RASTLINKY, Ut, 30. 05. 2017 - 21:11

Je to určite vistéria a kvitnutie závisí od veku a rezu.

púpava, St, 31. 05. 2017 - 21:24

Ja by som povedala že kvitnutie závisi aj od toho kde je zasadená, ja mám jednú v takej hlušine a ta je nádherná ked nezmrzne ale druhá bola zasadená v dobrej pôde a ta len rástla rástla ale žiaden kvietok. Aha zabudla som napísať je to vistéria.

reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama