Muchovník - využitie

Ahojte všetci, prosím vás znalých o radu ohľadom muchovníka. Rozmýšľam že si ho kúpim. Už viem kam ho dať, viem učinky na zdravie, ako asi chutí, aké má nároky....ale nikde som nenašla, či sú plody vhodné len na jedenie alebo dajme tomu aj na zaváranie, lekváre....Vzhľadom na  podobnosť s čučoriedkou by som povedala že by to išlo, ale nikde som nenašla že by niekto robil muchovníkový lekvár. Vy čo pestujete muchovník ako ho využívate? ĎakujemBozkávam

Fórum: 

No tak ja poznám také čo robia aj džem a aj iné veci. My zatiaľ tých pár bobuliek pozobkame. Kupila som dalšie 2 teda iné druhy a verím že budú chutnejšie, lebo to čo už rodí je dosť biedne, drobné plody. Takže aj odroda je dôležitá.

 

Ďakujem, ty máš akú odrodu? Ja som už kúpila, odroda Smoky, vraj jeden z najurodnejsich so sladkými plodmi, uvidíme, zatiaľ im verím. Bola som u nás u záhradkárov, aj ruže som si tam kúpila, aj fialovú, tak uvidím ako zakvitne. Na muchovník sa teším, ak sa osvedčí, prikúpim ďalší. Rodiť asi hneď nebude, že?

áno, ten som kúpila ako druhý ale ešte nezakvitol.

 

Muchovník je super, chuť podobná čučoriedkam. Ja ich zaváram a potom používam do šľahačky, pudingov a bublaniny. Nemá žiadne nároky, len ho treba trochu po zbere ostrihať aby sa nevyholil.

Ja som ochotná vyskúšať kadečo čo sa jedla, a hlavne ovocia a zeleniny, týka. Muž aspoň raz ochutná ale syn nemá chuť skúšať nové veci. Kompót určite skúsim - keď na to bude dosť úrody. Ďakujem za tip MrkámBozkávam