zlte listy

Ahojte, 

chcela by som poprosit o radu. Vsimla som si ze na mojich orchideach akosi zltnu listy. To je zltnu,viem, je prirodzene, ale mne sa to zacalo diat snad na vsetkych co mam....a to sa mi uz zda divne. Prosim vas pekne o radu a pomoc....nerada by som o ne prisla.....dakujem vam :) :)

Fórum: 

Pokiaľ na každej odchádza jeden spodný, najstarší list, je to v poriadku. Prirodzený jav. Pokiaľ na jednej rastline žltne naraz niekoľko listov už to v poriadku nie je. Zalievate pravidelne? Najlepšie vždy ten istý deň v týždni? Alebo majú zálievku nepravidelnú? Ako sú umiestnené, orientácia okna, v lete mali tienenie? Listy sú aj vráskavé? Žltnutie spôsobuje aj suchý vzduch. A samotne žltnutie môžu spôsobiť samozrejme aj roztoče. Ale list je vtedy intenzívne žlto sfarbený celý. 

 

Záhrada.Artmama.sk

Pestrofarebná krása, či už na okne, balkóne alebo malej záhradke, poteší každú dušu. Predstavte nám vaše vlastnoručne vypestované skvosty.
Môžete sa pochváliť aj vašou zeleninou záhradkou, ovocným sadom ..... Pridajte obrázok Vymieňajte si skúsenosti, požiadajte o radu v Diskusnom fóre. Podeľte sa o svoje prebytky rastlín v burze Pridajte inzerát Odporúčame využívať Posledné príspevky.