Napadnuté orchidey

Dobrý deň, prosím o pomoc. Všetky moje orchidey napadla nejaká choroba. Kvietky z krajov schnú a sú na nich také jemné červené bodky. Následne opadávajú, taktiež aj mladé puky opadávajú. Objavili sa aj lepkavé kvapôčky. Na jednej sa objavil napadnutý aj jeden list. Netuším čo je to za chorobu a aký postrek použiť na jej odstránenie. Bojím sa že o ne prídem, napadnutých je všetkých 9 orchideí :( Prosím o rada, čo to je za chorobu a ako s ňou bojovať. Vopred ďakujem.

Fórum: 

Neviem, o akého škodcu ide, ale skús Careo tyčinky, ja objednávam cez net, sú dobré na puklice a podobnú háveď

ja som kedysi riešila také slzenie na stonkách a našla som, že môže byť pri napadnutí parazitmi, a ešte neskôr som našla, že môžu slziť aj keď sú vo vlhku a chladnejšej miestnosti, čo sedí u mojej mami, tej to máličko robí ale inak pekne rasti. Viac neporadím, ale skúsila by som, ako píše Lubka

Tiež som sa týmto ešte nestretla ale skús pozrieť tu, či tam náhodou nenájdeš riešenie. Mne to inak príde skôr také vírusové:  https://sk.gadeners.com/6864-.html a ešte jeden odkaz:

https://sk.gadeners.com/11694-.html

 

 

Nebudem sa rozpisovať, prečítaj si toto:

http://latryna.blog.cz/1710/choroby-orchidei

Veľmi pekne Vám všetkým ďakujem. S najväčšou pravdepodobnosťou to budú roztoče. Pomohli ste mi.

 

Záhrada.Artmama.sk

Pestrofarebná krása, či už na okne, balkóne alebo malej záhradke, poteší každú dušu. Predstavte nám vaše vlastnoručne vypestované skvosty.
Môžete sa pochváliť aj vašou zeleninou záhradkou, ovocným sadom ..... Pridajte obrázok Vymieňajte si skúsenosti, požiadajte o radu v Diskusnom fóre. Podeľte sa o svoje prebytky rastlín v burze Pridajte inzerát Odporúčame využívať Posledné príspevky.