Pokiaľ ti stonka neschne, nechaj ju tak....ak ti začne schnúť, zastrihni nad tretím očkom
- Ak chcete komentovať, tak sa prihláste alebo sa zaregistrujte
Pokiaľ ti stonka neschne, nechaj ju tak....ak ti začne schnúť, zastrihni nad tretím očkom
ja ju tiez nechavam a uz sa mi stalo viac krat ze mi zakvitla dalej na tej odkvitnutej stonke nic nestrihaj nechaj ju pokial sama neuschne
Ahoj ak ti smiem poradit,stonku nestrihaj-odstrihni iba v pripade ak sama uschne aj to len tu uschnutu cast.Pestujem orchidey nejaky ten cas a raz som odstrihla zo zvedavosti celu zelenu stonku a trvalo nejaky ten cas ,kym zacala rast nova stonka...odvtedy to uz nerobim Prajem vela pestovatelskych uspechov.
..kočky to robia dobre..aj ja strihám len ked uschne...inak ju nechám tak a zakvitne nanovo..
ďakujem veľmi pekne za rady. Určite ju teda nechám tak. Mám už asi tri orchidky, ale ešte ani jedna mi nezakvitla druhý krát Som z toho veľmi smutná pretože vôbec neviem kde robím chybu.
Nuz, kazdy ma iny postup, ja ich vzdy po odkvitnuti odstrihnem cc pri tretom ocku (nepaci sa mi odkvitnuty pahyl a taktiez aby sa bylinka zbytocne nevysilovala a skor vyrasila)a kvitnu mi prakticky nonstop
Chili, odstrihnes pod tym rozvetvenym kde boli predtym kvietky ci nad?
Odstrihnem cast po odkvitnuti, zvycajne nad tretim ockom - kolienkom nad zemou, ale kontrolujem, ci uz nezacina vyssie rasit, lebo sa mi par krat stalo, ze som ufikla uz aj s kvetnym vyhonkom
no ja som odstrihla nad piatym pukom a dodnes nezakvitla a je tomu uz pol roka
no ja som odstrihla nad piatym pukom a dodnes nezakvitla a je tomu uz pol roka
Ďakujem Chili,
keď odstrihneš nad tretím očkom nezostane tá stonka veľmi krátka? Vyskúšala som už oba spôsoby a nikdy mi žiadne orchidea nevykvitla druhy krát. Nevieš kde môže byť problém?
Poslem mail
Ja tiež odstrihnem za tretím očkom a stane sa,nie vždy,že kvitne dalej.
Ahojte,
odkvitla mi orchidea a chcela by som sa opýtať ako a hlavne kde ju mam zastrihnúť. Mam odstrihnúť pod bočným výhonkom kde boli predtým kvietky? ale ten výhonok tam musí ostať? Ešte nikdy mi orchidea nezakvitla druhý krát a som z toho nešťastná. Neviem čo robím zle.
Ďakujem za rady