Zemolez japonský

Má prosím Vás niekto skúsenosti so Zemolezom japonským?

Potrebujem zakryť časť betónového plotu a vyhliadla som si zemolez japonský, konkrétne odrodu Halliana. Mám však troška obavy z "bujnosti" rastu (ako som vyčítala) a tiež mi nie je jasné - niekde je uvádzaný ako stálozelený a niekde ako opadavý.....

Odporúčali by ste ho?

 

Ďakujem za názory a skúsenosti.

ak myslis na tento druh- len tvoj je zlty ,tak ti poviem ,ze u mojej sestry sa to tahalo kade tade do velkej vysky a po sezone to - to bol bordel .  Jedine ze ho budes strihat a usmernovat .  Ja som si od nej zobrala korienok ,ten sa mi poplazil az pod mur ,tak som ho dala zatial na spagat a uvidim ako podrastie. No inac to vyzera celkom pekne ,ked ho budes vyviazovat hore .  Halliana je tiez pekny hoci tam pisu do 90 cm. -tomu velmi neverim  ,  ale ak to krasne zakvitne ,je na co pozriet . Toť moje poznatky -  byt na tvojom mieste ,dala by som ho tam.

Obrázok: 

Ďakujem, presne to som mala na mysli - je mi jasné, že ho budem musieť usmerniť, len či mi neprerastie aj cez hlavu...Ja som naopak vyčítala, že narastie aj do 5 m (2,5 by mi stačiloÚsmev)

A ozaj kvitne celú sezónu a pekne vonia?

ano ,kvitol im celu sezonu ,a na konci jesene opadal ,ale ci vonia to veru neviem , ten moj zakvitol prvykrat - nenapadlo ma ovonat .  Pisem v minulom case ,lebo sestra uz predala zahradu - skoda ale nic sa neda robit ,ked pridu choroby... tych 5 m suhlasiÚsmev

 

Záhrada.Artmama.sk

Pestrofarebná krása, či už na okne, balkóne alebo malej záhradke, poteší každú dušu. Predstavte nám vaše vlastnoručne vypestované skvosty.
Môžete sa pochváliť aj vašou zeleninou záhradkou, ovocným sadom ..... Pridajte obrázok Vymieňajte si skúsenosti, požiadajte o radu v Diskusnom fóre. Podeľte sa o svoje prebytky rastlín v burze Pridajte inzerát Odporúčame využívať Posledné príspevky.