Plamienok a jeho umiestnenie

Pekný večer prajem, dievcata poprosim radu. Chcem zasadit plamienok. Na oporu, ktora bude cca 2 metre dlha. Su to ako vymurovane kaskady ( opisat to tazko, teda prikladam foto). Moje otazky teda su: do kazdej kaskady jednu rastlinu? Bude stacit hlbka cca 30 cm? (ved niekto pestuje aj v kvetinacoch) dopredu dakujem ;-) 


 

Podľa mňa to bude stačiť(pozri si moje obrázky str.9),,poslednú som dokonca zasadila iba do 10 cm a už mi pustila výhonky asi na 60 cm.Áno

este na doplnenie: uz som tam mala vselico, lobelky, muskaty, begonie. S nicim tam nie je problem. Priame slnko svieti iba na tu najvyssiu cast. Nad zbytkom je priehladna strecha, teda dost svetla. Neviem ci to nebude vadit.

 

Záleži od druhu plamienka - 3 základne veľkosti:

veľký - napr.montana rúžový úžasný 8 m do dlžky  - len ku plotu  či elektrickému stlpu

stredný - napr. blank. anjol . belasý -  3 m  - na pergolu

malý - napr. nely moser - ružový plný -  1.5 m - ku paliciam do záhradky

 

Na ceduli  s názvom plamienka  je druh plamienka - mala by byť napísaná  výška  - tak podľa toho je potrebné sa zariadiť, kde sa plamienok v záhrade  najlepšie ukáže.

 

Plnené druhy sú väčšiou menšie.

Najlepšie, ak  si najdeš druh plamienka podľa obrázkov na nete - aké sú fotky a veľkosť.

 

 

 

 

 

 

 

Na  clematisy  je  tu  machr  " Tuleňka "

http://zahrada.artmama.sme.sk/popinave-rastliny/uz-ste-strihali-clematisy-navod

Já vím akorát , že "nohy musí mít ve stínu a hlavu na sluníčku " Mrkám

 

Záhrada.Artmama.sk

Pestrofarebná krása, či už na okne, balkóne alebo malej záhradke, poteší každú dušu. Predstavte nám vaše vlastnoručne vypestované skvosty.
Môžete sa pochváliť aj vašou zeleninou záhradkou, ovocným sadom ..... Pridajte obrázok Vymieňajte si skúsenosti, požiadajte o radu v Diskusnom fóre. Podeľte sa o svoje prebytky rastlín v burze Pridajte inzerát Odporúčame využívať Posledné príspevky.