Hortenzie - korene

Ahojte, neviete niektorá, aké dlhé korene má hortenzia kalinolistá? Chcela som si ju vysadiť do záhonu, v ktorom sú v hĺbke 50 cm zakopané káble vedúce od domu k elektrického pohonu brány. Bojím sa však, aby ich korene hortenzie nepoškodili, ak by boli dlhšie. Ďakujem za každú radu a názor. Úsmev

Fórum: 

Ahoj, nie som síce odborníčka na hortenzie ale myslím že ak sa budú mať tie korene kam uhnúť do strany zvolia cestu menšieho odporu a pôjdu mimo káblov. Veď na šírku zas tie káble toľko miesta nezaberajú, či áno?

Aj ja si myslím že koreň nepôjde cez kábel, ale všeobecne sa píše o tom že tam kde sú vedené káble ma byť chodník alebo niečo nízke ktoré hlboko nekorení.

Elektrické káble sú určite uložené v chráníčke a tú žiadne korene kvetov poškodiť nemôžu (stromy a kríky sú už problém). Hortenzia je citlivá "dáma" na prostredie a tak by jej tá energia z káblov mohla uškodiť, čo sa môže prejaviť napríklad nekvitnutím alebo dokonca chátraním. Treba vyskúšať .... potom prípadne zvoliť menej citlivé plytkokorenné rastliny.

Pohoda