Hortenzie - korene

Ahojte, neviete niektorá, aké dlhé korene má hortenzia kalinolistá? Chcela som si ju vysadiť do záhonu, v ktorom sú v hĺbke 50 cm zakopané káble vedúce od domu k elektrického pohonu brány. Bojím sa však, aby ich korene hortenzie nepoškodili, ak by boli dlhšie. Ďakujem za každú radu a názor. Úsmev

Fórum: 

Ahoj, nie som síce odborníčka na hortenzie ale myslím že ak sa budú mať tie korene kam uhnúť do strany zvolia cestu menšieho odporu a pôjdu mimo káblov. Veď na šírku zas tie káble toľko miesta nezaberajú, či áno?

Aj ja si myslím že koreň nepôjde cez kábel, ale všeobecne sa píše o tom že tam kde sú vedené káble ma byť chodník alebo niečo nízke ktoré hlboko nekorení.

Elektrické káble sú určite uložené v chráníčke a tú žiadne korene kvetov poškodiť nemôžu (stromy a kríky sú už problém). Hortenzia je citlivá "dáma" na prostredie a tak by jej tá energia z káblov mohla uškodiť, čo sa môže prejaviť napríklad nekvitnutím alebo dokonca chátraním. Treba vyskúšať .... potom prípadne zvoliť menej citlivé plytkokorenné rastliny.

Pohoda

 

Záhrada.Artmama.sk

Pestrofarebná krása, či už na okne, balkóne alebo malej záhradke, poteší každú dušu. Predstavte nám vaše vlastnoručne vypestované skvosty.
Môžete sa pochváliť aj vašou zeleninou záhradkou, ovocným sadom ..... Pridajte obrázok Vymieňajte si skúsenosti, požiadajte o radu v Diskusnom fóre. Podeľte sa o svoje prebytky rastlín v burze Pridajte inzerát Odporúčame využívať Posledné príspevky.