čo posadit pri plot poradite prosim :)

mam taky problem neviem čo mam posadit pri plot od susedou nemame murik len pletivo teraz tam mam maliny ale cez sezonu je tam vela buriny a zle sa to udržiava :-)a tiež neviem kde a kedy by som mala presadit maliny ,z troch stran mam susedou a pri plot ich už nechcem davat poradte prosim Bozkávam

Fórum: 

Na to, aby som mohol poradiť, treba uviesť aspoň orientáciu voči svetovým stranám, pôdne podmienky, akú máte predstavu.

Maliny sa môžu presadiť na jeseň, v októbri. Nezbavíte sa však toho, aby ešte nejaké vyrástli. Maliny sa rýchlo rozmnožujú podzemkami. Pokiaľ si chcete urobiť súkromie, môžete vysadiť živý plot z ihličnanov alebo opadavých, prípadne stálozelených krov. Pokiaľ chcete niečo úžitkové, vysaďte ovocné stromy (štíhle vreteno alebo na štýl palmety) – neviem, však, koľko tam je priestoru. Dá sa vytvoriť aj trvalkový záhon (tiež závisí od veľkosti a iných podmienok).

 

Záhrada.Artmama.sk

Pestrofarebná krása, či už na okne, balkóne alebo malej záhradke, poteší každú dušu. Predstavte nám vaše vlastnoručne vypestované skvosty.
Môžete sa pochváliť aj vašou zeleninou záhradkou, ovocným sadom ..... Pridajte obrázok Vymieňajte si skúsenosti, požiadajte o radu v Diskusnom fóre. Podeľte sa o svoje prebytky rastlín v burze Pridajte inzerát Odporúčame využívať Posledné príspevky.