Nechtík lekársky pestovanie

Veľmi pekne prosím o radu.

Som iba začínajúca záhradkárka, amatér. Doteraz som sem chodila iba obdivovať vaše nádherné záhrady, v dobrom závidím :-)

Ale k veci. Chcela by som si vysiať na dosť veľké plochy nechtík lekársky. Nenormálne sa mi páči a čo som čítala, je aj nenáročný na pestovanie. Ale keďže je to letnička, nemám predstavu - čo s ním po zime ?

Viem, že sa rozmnožuje samovýsevom. Ale čo tie staré rastlinky ? Treba ich nejako po zime zlikvidovať ??? K tejto informácii som sa nikde na nete nedostala. Chcela by som, aby tie záhony boli stále na svojom mieste veľa rokov.

Berte to prosím tak, že som záhradnícke teliatko Smútok

Ďakujem !

 

Fórum: 

Je to letnička a to znamená že ked skončí neskoro na jeseň tak ho bud vtedy zostrihnete nad zemou alebo vytrhnete alebo na jar, semienko vykličia aj na dalšiu jar.

 

Ďakujem, už som zasa o trošku múdrejšia :-)

 

u rodičov ich máme na velkej ploche. vyrastú samé z minuloročných semienok, ale pre istotu si môžeš na jesň pozbierať a mať v zásobe. Na jeseň vytrhám vyschnuté kvety aj s koreňom. Snažím sa ho regulovať v rozrastaní, takže okolo a čiastočne aj z nechtíkov porýlujem. Na jar podľa toho, ako je zem tvrdá a burina, niekdy pokopem celé, inokedy len pretrhám.  Je dobré to robiť dosť skoro, aby semienka klíčili už do okopaného. Prípadne si môžeš ešte dosiať... a už len vytrhavat burinu

Pokiaľ je mierna zima ako tá posledná, nechtíky prežijú do ďalšieho roka. Stačí ich na jeseň zostrihnúť na cca 10 cm a čakať aká bude zima.  Chichocem sa 

 

Záhrada.Artmama.sk

Pestrofarebná krása, či už na okne, balkóne alebo malej záhradke, poteší každú dušu. Predstavte nám vaše vlastnoručne vypestované skvosty.
Môžete sa pochváliť aj vašou zeleninou záhradkou, ovocným sadom ..... Pridajte obrázok Vymieňajte si skúsenosti, požiadajte o radu v Diskusnom fóre. Podeľte sa o svoje prebytky rastlín v burze Pridajte inzerát Odporúčame využívať Posledné príspevky.