ako pestovať levandulu?

Dievčatá poradite mi prosím ako vypestujem zo semienok levandulu.Pokušala som sa pred rokom,ale márne.

Skús to znova.Ja sadím do perlitu.Kvetináč zakryjem fóliou kvôli odparovaniu.

Ja som zasadila minulý rok do pareniska, cez leto pekne vyšla. SlnkoKvietok Ale môj iniciatívny manžel ju omylom zakopal, myslel si, že je to nejaká burina. Smútok No skoro som ho dorazila.

Najlepšie je zasadiť, nie priamo do zeme ale najskôr do nádoby až potom neskôr keď sú väčšie pikírovať a do zeme dať až tak polročné rastlinky, tiež som to roky skúšala a nešlo to ale teraz v pohode.

semienka som siala rovno do zeme,(flower) mam ju uz asi 6 rokov stale sa pekne rozrasta Kvietok

ako prezimujete levandulu, treba ju aj na jar zostrihat

Levandula prezimuje normálen vonku, nevymŕza. Strihá sa po odkvitnutí, na jar netreba

dakujem

Skús si na jar posadiť výhonky -mám s tým dobrú skúsenosť, na jar 5-6 cm výhonky dám pod pohár

Môže mi niekto poradiť? Mám z minulého roka krásnu, stromčekovú levandulu, vysokú asi trištvrte metra zasadenú v záhone. Môžem ju teraz zostrihať, aby som jej upravila korunku? Nenaruší to kvitnutie?

môžeš ju kľudne zostrihať. Ja tú moju strihám každú jar a kvitne 2x za sezónu, lebo po odkvitnutí jej kvety znova zostrihám . Len nestrihaj moc hlboko do starého dreva, lebo potom horšie obrastá. Môžeš skrátiť konáriky tak cca. o jednu tretinu.

ja sadim levandulu normalne do sadenicoveho substratu, semienka mi vzdy pekne vzisli /mam ich ale vnutri, ked su vacsie, pikirujem a este pockam, az ked su pekne , velke, davam do zeme vonku/..svokra vytriasla nadobu, kde mala susenu levandulu len tak na dvor a dokonca aj ta sa jej sama nasadila:-O Chichocem sa ..
Z prvych rastliniek zo semienka mam uz riadne velke kry.Oplati sa to, lebo v obchode take stoja dost vela.
Mozno si mala zle semienka, rencac.

Ahoj, pred niekoľkými mesiacmi som si kúpila levandulu. Na spodku bola suchá a kamarátka mi radila aby som ju obstríhala. Ale nechce mi znova rásť. Chcela by som sa opýtať čo mám s ňou robiť?? Mohli by ste mi niekto poradiť?

Levanduľu v pohode vypestujete zo semienka, teda u mňa to nebol nikdy žiadny problém, najdôležitejšie je kúpiť si kvalitné semienka,
Substrát by mal obsahovať aj podiel piesku, je to prímorská rastlina, zalievať na začiatku prikryť fóliou a už o pár dní uvidíte prvé klíčne lístky, potom presadíte do samostatných nádob a čakáte, kým z nch vyrastú silnejšie rastliny a šup s nimi na záhon....mám doma 3 a 2 ročné a krásne sa rozrastajú a bohato kvitnú. Na jeseň sa zostriháva na výšku asi 5 cm a prikrýva vrstvou lístia alebo konárikmi, niekedy môže aj vymrznúť.
Už sa teším na to, keď začne opäť rásť a kvitnúť.

Zircon - This is a contributing Drupal Theme
Design by WeebPal.