Kombinácie rastlín, ktoré zaručene fungujú

Milujem ten pocit, keď sa ráno s kávou v ruke prechádzam po záhrade a v nektorých jej častiach si môžem povedať: "Toto je fajn, to sa mi fakt páči!" Niektoré kvety pekne dopĺňajú iné, druhé zas kontrastujú farbou a textúrou listov a spolu to všetko vytvára harmonický celok.

Postupne som prišla na to, čo funguje viac a čo menej. Tak som sa rozhodla s vami podeliť, možno sa vám to bude hodiť.

Veľmi sa mi páčili modré hosty, a tak som z jedného druhu namnožila tri kusy. Zasadila som k nim 5 kusov tmavobordovej heuchery a výsledok je celkom fajn. Tento rok tam plánujem pridať ešte ďalšie rovnaké hosty, aby som daný efekt ešte znásobila.

K hostám so žltým okrajom sa úžasne hodí alchemilka. Čím viac kusov, tým lepšie.

K akejkoľvek ruži zasaďte levanduľu a kocúrnik. Na farbe ruži nezáleží. A keď k tomu pridáte ešte stračonôžky, rozprávkový záhon je na svete. Farbu stračonôžky už ale treba vhodne zladiť.

Hortenzia Annabelle a hosta s bielym okrajom vyzerajú spoju tiež utešene.

Nezabúdajte na zásadu, že viac kusov z jedného druhu krajšie ukáže. Ale musia byť zasadené pri sebe a nie roztrúsené v záhone. Aj to síce za istých okolností funguje, ale pri väčších záhradách.

Samozrejme, že tých možností je neobmedzené množstvo.

Ak u vás v záhrade niečo spolu krásne zafungovalo, podeľte sa o to s nami, budem sa tešiť.

Zatiaľ si užívajte chvíle vo vašich krásnych záhradách.

 

Komentáre

No tak ja milujem kombinácia  hosta, mliečnik a alchemilka. Hosty podľa farebnosti doplňajú čokoľvek veľmi pekne a takisto aj heuchery. K ružiam milujem drobné biele kvietky takže rebríček bertramov či rinbaba.

Moja dalšia variacia zelenožltá je čerkač, alchemilka a biela hortenzia. No všetky kombinácie vznikli náhodne a mne sa aj tak páčia. trebars toto ma nikdy nenapadlo aké je pekné z pohľadu od orgovanu.

Obrázok: 

Rady sa necháme inšpirovať fotkami tvojich krásnych záhonov, pre inšpiráciu a potechu očí KvietokSlnkoÚsmevSrdce

Zvlášť sa teším na fotku modrých hôst a bordovej heuchery... môže to byť fakt krááása...?SrdceKvietok