Kombinácie rastlín, ktoré zaručene fungujú

Milujem ten pocit, keď sa ráno s kávou v ruke prechádzam po záhrade a v nektorých jej častiach si môžem povedať: "Toto je fajn, to sa mi fakt páči!" Niektoré kvety pekne dopĺňajú iné, druhé zas kontrastujú farbou a textúrou listov a spolu to všetko vytvára harmonický celok.

Postupne som prišla na to, čo funguje viac a čo menej. Tak som sa rozhodla s vami podeliť, možno sa vám to bude hodiť.

Veľmi sa mi páčili modré hosty, a tak som z jedného druhu namnožila tri kusy. Zasadila som k nim 5 kusov tmavobordovej heuchery a výsledok je celkom fajn. Tento rok tam plánujem pridať ešte ďalšie rovnaké hosty, aby som daný efekt ešte znásobila.

K hostám so žltým okrajom sa úžasne hodí alchemilka. Čím viac kusov, tým lepšie.

K akejkoľvek ruži zasaďte levanduľu a kocúrnik. Na farbe ruži nezáleží. A keď k tomu pridáte ešte stračonôžky, rozprávkový záhon je na svete. Farbu stračonôžky už ale treba vhodne zladiť.

Hortenzia Annabelle a hosta s bielym okrajom vyzerajú spoju tiež utešene.

Nezabúdajte na zásadu, že viac kusov z jedného druhu krajšie ukáže. Ale musia byť zasadené pri sebe a nie roztrúsené v záhone. Aj to síce za istých okolností funguje, ale pri väčších záhradách.

Samozrejme, že tých možností je neobmedzené množstvo.

Ak u vás v záhrade niečo spolu krásne zafungovalo, podeľte sa o to s nami, budem sa tešiť.

Zatiaľ si užívajte chvíle vo vašich krásnych záhradách.

 

Komentáre

No tak ja milujem kombinácia  hosta, mliečnik a alchemilka. Hosty podľa farebnosti doplňajú čokoľvek veľmi pekne a takisto aj heuchery. K ružiam milujem drobné biele kvietky takže rebríček bertramov či rinbaba.

Moja dalšia variacia zelenožltá je čerkač, alchemilka a biela hortenzia. No všetky kombinácie vznikli náhodne a mne sa aj tak páčia. trebars toto ma nikdy nenapadlo aké je pekné z pohľadu od orgovanu.

Obrázok: 

Rady sa necháme inšpirovať fotkami tvojich krásnych záhonov, pre inšpiráciu a potechu očí KvietokSlnkoÚsmevSrdce

Zvlášť sa teším na fotku modrých hôst a bordovej heuchery... môže to byť fakt krááása...?SrdceKvietok

 

Záhrada.Artmama.sk

Pestrofarebná krása, či už na okne, balkóne alebo malej záhradke, poteší každú dušu. Predstavte nám vaše vlastnoručne vypestované skvosty.
Môžete sa pochváliť aj vašou zeleninou záhradkou, ovocným sadom ..... Pridajte obrázok Vymieňajte si skúsenosti, požiadajte o radu v Diskusnom fóre. Podeľte sa o svoje prebytky rastlín v burze Pridajte inzerát Odporúčame využívať Posledné príspevky.