Jeseň na balkóne

Prinášame Vám zopár nápadov a rád od danajky na spestrenie okien a balkónov v jesennom období.


Inšpirujte sa a pokojne zaimprovizujte a pridajte vlastné nápady. Skrášlite si vstup do domu alebo terasu tak, že po oboch stranách dverí postavíte ozdobné mrazuvzdorné črepníky s jedným väčším pyramidálne rastúcim ihličnanom. Použite druhy a odrody, ktoré majú prirodzene husté kratšie vetvičky, napr. smaragdovozelenú tuju západnú Thuja occidentalis “Smaragd“ alebo strieborný cypruštek lavsonov Chamaecyparis lawsoniana ”Ellwoodii” . Skombinujte ich s guľovitými odrodami Chamaecyparis lawsoniana ”Globosa”, Thuja occidentalis ”Golden Globe” alebo “Globosa”.


Všetky uvedené dreviny sú osvedčené odrody, ktoré Vám budú skrášľovať dvor po celú zimu. Pri správnej starostlivosti vydržia až do jari a znesú aj vianočnú výzdobu. Na jeseň k nim pridajte trvalky kvitnúce v tomto období: vresy, vresovce, chryzantémy, jesenné astry a rozchodníky doplnené trvalkami s ozdobnými listami: zbehovce, brečtany, čerkáč peniažtekový, heuchery, pestrolisté šalvie, sivolistá Santolina chamaecyparissus a menšími trávami. Tie ,ktoré nemáte záhradu, nezúfajte! Stačí, keď vymeníte letničky na oknách za tieto jesenné krásky:Na obrázku sú zĺava do prava pestrolistá odroda brečtanu, vresovec Erica gracilis ”Sylvia”, stálezelená kalina Viburnum tinus a opäť vresovec a brečtan.


pestrolistý brečtan, vres Calluna vulgaris ”Safari”, kalina Viburnum tinus, okrasná kapusta, vres Calluna vulgaris ”Beauty Ladies”, brečtan

Borievka Juniperus horizontalis “Wiltonii“, vres “Antje“, okrasná kapusta, borievka Juniperus horizontalis “Golden Carpet“, vres “Beauty Ladies“, brečtan
Výsadbu možete doplniť okrasnými takvičkami, farebným lykom, slamou a pod. Veľa šťastia a kvitnite s nami!


Inšpirujte sa našimi záhradkarmi:


Autor: Silvia123

Autor: Silvia123


Autor: lubica.k

Autor: lubica.k


Autor: araj

Autor: araj


Autor: zuzuska

Autor: zuzuska


Autor: mato.zahradnik

Autor: mato.zahradnik


Autor: remakova

Autor: remakova

Komentáre

dobrý článok plný inšpirácií TlieskamTlieskamTlieskam

evusa75
Jéj, a ja dávam črepníky na zimu spinkať....ďakujem za radu:-*

to máš ako jednorázovku? Lebo zimu ti to vonku neprežije, teda aspoň niektoré.

... ja robím na okná až zimné aranžmány.... lebo ešte stále pekne kvitnú muškáty .... ale v rohu pred domom mám už jesenný Úsmev

V poslednom období sa stali obľúbené aj vyššie bordovo kvitnúce vresovce vznešené (Erica gracilis), ktoré sa uplatnia predovšetkým v mobilnej zeleni. Často majú také bohaté kvety, že ich olistenie takmer nevidno. Tento druh znesie len krátkodobý pokles teploty pod bod mrazu (ideálna teplota je 5 – 10 ° C). Najdôležitejším predpokladom úspešného pestovania je však výdatná zálievka. Nevýhodou tohto druhu vresovca je, že ak sa vysadí do vonkajšieho záhona, určite v zime zamrzne. Takže Erica ako letnička, to by som osobne nedala.

Dik za radu,ja som si ju tiež kupila a chcela som si ju zasadiť do skalky.

kdeže, kdeže, sú nádherné ale tá by Ti v skalke veru nevydržala.... Úsmev

 

Záhrada.Artmama.sk

Pestrofarebná krása, či už na okne, balkóne alebo malej záhradke, poteší každú dušu. Predstavte nám vaše vlastnoručne vypestované skvosty.
Môžete sa pochváliť aj vašou zeleninou záhradkou, ovocným sadom ..... Pridajte obrázok Vymieňajte si skúsenosti, požiadajte o radu v Diskusnom fóre. Podeľte sa o svoje prebytky rastlín v burze Pridajte inzerát Odporúčame využívať Posledné príspevky.