ruža v kvetináči

Ahoj, minulý týždeň som dostala ružu v kvetináči, krásnu (neviem presný druh), veľmi som sa jej potešila, ale moja radosť bola krátka....tie dva kvety čo mala, odkvitli, pekne som ich odrezala, ale moja ružička mi vysychá čím ďalej, tým viac....listy, vlastne celé stonky s listami a aj  puky....neviete mi prosím dať nejaké rady ako ju zachrániť a ako sa o ňu starať? ďakujem :)

Fórum: 

Pravdepodobne je rastlina umiestnená na teplom a suchom mieste. V tomto období potrebuje veľa denného svetla, dosť vzdušnej vlhkosti a hlavne teplotu maximálne do 15°C, nie vyššiu. V máji ju treba dať von na plné slnko - to potrebujú všetky ruže.

Pohoda

Toto sa žiaľ prejaví u ruží pestovaných v nádobách, najmä po zakúpení, lebo už predtým nemali vyhovujúce podmienky, či už to bolo umelé osvetlenie, nepravidelná alebo zvýšená zálievka, striedanie teplôt pri dovoze a naskladnení do predajní atď. V každom prípade ju zachránite, ak ju vysadíte vo vhodnom čase do záhrady, skalky, alebo nateraz ju aspoň presaďte a všímajte si, či substrát nie je príliš mokrý. Zostrihajte jej suché listy a výhonky. Mala by sa spamätať.

Zircon - This is a contributing Drupal Theme
Design by WeebPal.