Orchidea

Dobrý deň ja by som sa chcela opýtať na orchidei mi uschla stonka ktorú som odstrihla orchidea má pekné zdravé listy rastú aj nové ale stonka mi už tri roky nenarástla čo mám robiť?

Fórum: 

Prihnojiť, možno vyskúšať zmenu stanoviska...

Zmeniť stanovisko. Môžeš skúsiť prihnojiť s hnojivom s vyšším obsahom fosforu. A dobre im robí aj krátkodobé striedanie teplôt, čo je práve teraz. V noci je chladnejšie ako cez deň. Mohla by si ju skúsiť dať aj von ale len na chránené miesto do tieňa.

Orchidea je "dáma" a tak sa sama rozhoduje kedy zakvitne. Treba mať trpezlivosť a hlavne dopriať rastline všetko čo potrebuje: mäkkú dažďovú vodu, vysokú vlhkosť vzduchu, rozptýlené svetlo a prihnojovanie raz za 2 týždne hnojivom viac zriedeným ako uvádza návod. A nemeniť často stanovisko - to orchidky nemajú radi. Ako píše demko: krátkodobé striedanie teplôt prospieva, von by som ich nedávala pretože sa im do substrátu môžu nasťahovať mravce alebo smútnice...

Pohoda

 

Záhrada.Artmama.sk

Pestrofarebná krása, či už na okne, balkóne alebo malej záhradke, poteší každú dušu. Predstavte nám vaše vlastnoručne vypestované skvosty.
Môžete sa pochváliť aj vašou zeleninou záhradkou, ovocným sadom ..... Pridajte obrázok Vymieňajte si skúsenosti, požiadajte o radu v Diskusnom fóre. Podeľte sa o svoje prebytky rastlín v burze Pridajte inzerát Odporúčame využívať Posledné príspevky.