Názov rastliny

Dobrý deň,

vie niekto poradiť ako sa volá táto rastlina. Nikdy mi nekvitla, no príde mi  možno ako druh listového kaktusu ( to je môj názor laika). Aké má nároky na starostlivosť, prípadne ak by mala (mohla) zakvitnúť. Vytvára pod listom akési vzdušné korene ( nie zrovna estetické), môžem ich odstrániť, alebo sú rastline  prospešné? Vďaka za rady.

Fórum: 

Pravdepodobne ide o Epiphyllum anguliger, kvitne krásnym kvetom rôznych farieb. Jedná sa o sukulentnú rastlinu. Podmienky na dobré pestovanie nájdeš na nete.

Pohoda

Vďaka, no nebol som si istý nakoľko vôbec ešte nekvitol a ten tvar listov ma tiež trochu zavádzal. Pritom skúsenosť z Fylokaktusom (Epifylom) aké také mám a v celku to zakvitne každý rok. Niekde robím chybu, ale kde?

Obrázok: 

ÚŽASNÉ množstvo kvetov PrekvapeniePrekvapeniePrekvapenie

Máš pravdu, listy na troch horných obrázkoch sú iné ako na týchto spodných. Takže to môže byť iný druh, trebárs Cryptocereus anthonyanus - fakt neviem. Zakvitnutá rastlina je zrejme oveľa staršia ako tá na horných obrázkoch - takže to možno chce čas. Hlavne treba poznať správny názov rastliny, potom sa tie nároky na pestovanie už ľahšie nájdu. Viac bohužiaľ neporadím ...

Pohoda

...Latryna, mas pravdu, je to Cryptocereus anthonyanus (Selenicerus anth.), tie cervene kvety, to je Epiphyllum, pravdepodobne ackermanii. Najlepsie je, ked maju 1/3 hliny, 1/3 piniovej kory a 1/3 mineralne zlozky (piesok, seramis, alebo iny granulat). Najlepsie sa im dari v polotieni a zazimovanie nie menej ako 12 stupnov. A asi by krajsie vyzeral, keby bol vo visiacom kvetinaci :)

Zircon - This is a contributing Drupal Theme
Design by WeebPal.