Calla

Dobrý deň prosila by som radu, ako sa starať o callu? Dostala som krásnu so žltými kvetmi, nové kvety ako vyrastajú hneď uschýňajú

Fórum: 

Najlepšie ,kedˇmáš nejakú záhradku ju vysadˇ.Kala chce vodu tak ju polievaj aspoň každý druhy deň.Je to síce izbovka,ale mne sa vo kvetináči veľmi nedarilo ju pestovať.

No ta klasická kala je biela čo sa davala do svadobných kytic, je to veľké dorasta cca 1 meter, pestovala som ju 4 roky a prenádherne kvitli ale ako sme sa presťahovali nikde sa jej nedarilo. Potom sú letné kaly a tie sú v rôznych farbách, sú oveľa nižšie a teda pestujú sa vonku či už v nádobe alebo priamo v zemi. Ty máš teda žltú a určite je letná a patrí vonku či už na balkon alebo záhradu.

Vraj sa pestuje veľmi ľahko niečo ako georgine ale mne sa nedarí ani tým na záhrade a nikdy ani len nerozkvitli alebo z ničoho nič odišli.

ďakujem za rady, uvidím či sa mi podarí ju zachrániť

 

Ja som tak isto mala rôzné farby od bielej a ž po tu tmavú a všetko mi po troch rokoch (dva roky boli v zemi a jeden rok boli vo kvitináčoch)poodchdzáli.Zostala mi akurát taká maslová s fialovým stredom a tej sa darí dobre ,ale v zemi.Preto ja radšej všetko davám do zeme a potom na jeseň to radšej vykopem.Pestuje sa ľahko s tým rozdielom,že jej treba dodáť viacej vody ako  dáhliam(tie ja vôbec nepolievam).

 

Záhrada.Artmama.sk

Pestrofarebná krása, či už na okne, balkóne alebo malej záhradke, poteší každú dušu. Predstavte nám vaše vlastnoručne vypestované skvosty.
Môžete sa pochváliť aj vašou zeleninou záhradkou, ovocným sadom ..... Pridajte obrázok Vymieňajte si skúsenosti, požiadajte o radu v Diskusnom fóre. Podeľte sa o svoje prebytky rastlín v burze Pridajte inzerát Odporúčame využívať Posledné príspevky.