Domčeky pre užitočný hmyz

Domček pre hmyz je útočiskom pre užitočné druhy hmyzu. Veľkým prínosom pre záhradky sú napríklad včely samotárky, ktoré opeľujú kvety a zvyšujú úrodu. V záhrade však potrebujú vhodný príbytok, pretože si nevedia samy postaviť svoje úle ako včely medonosné. Aj ucholaky a lienky sú skvelými pomocníkmi, zabezpečia ekologickú rovnováhu, postarajú sa o vošky.

Hotel pre užitočný hmyz môže byť aj dekoračným prvkom v záhrade. Tvorí ho rám so zadným panelom, ktorý môže mať aj striešku. Iba tieto časti chránime vhodným náterom. Do rámu vložíme staré dreva, do ktorých navŕtame diery s rôznym priemerom.

Do domčeka pre hmyz sa hodí aj tehlový kus s dierkami pre hmyz, ktorý má radšej kameň ako drevo. Pridať môžeme aj drôtenú sieťku so šiškami, v ktorých zazimujú lienky a zlatoočky. V slame nájdu útočisko zase ucholaky.

Inšpirujte sa domčekmi našich šikovných záhradkárov alebo nápadmi, ktoré objavili.


Domček pre hmyz, Autor: Luba.L
Autor: Luba.L


Domček pre hmyz, Autor: lubica.k
Autor: lubica.k


Domček pre hmyz,  Autor: janahy
Autor: janahy


Domčeky pre hmyz, Autor: janahy
Autor: janahy


Domček pre hmyz, Autor: mirsk
Autor: mirsk


 Autor: Dominika 123
Domček pre hmyz, Autor: Dominika 123


Domček pre hmyz, Autor: mirkag
Autor: mirkag


Majstrovali sme, Autor: mirkag
Autor: mirkag


Hotel pre hmyz, Autor: Neko
Autor: Neko


 Dom pre hmyz, Autor: lubica.k
Autor: lubica.k

Komentáre

ÁnoTlieskamTlieskamTlieskamSrdce

Perfektné, všetky TlieskamTlieskamTlieskam

...užitočné a okrasné zároveň Tlieskam

 

Záhrada.Artmama.sk

Pestrofarebná krása, či už na okne, balkóne alebo malej záhradke, poteší každú dušu. Predstavte nám vaše vlastnoručne vypestované skvosty.
Môžete sa pochváliť aj vašou zeleninou záhradkou, ovocným sadom ..... Pridajte obrázok Vymieňajte si skúsenosti, požiadajte o radu v Diskusnom fóre. Podeľte sa o svoje prebytky rastlín v burze Pridajte inzerát Odporúčame využívať Posledné príspevky.