Domčeky pre užitočný hmyz

Domček pre hmyz je útočiskom pre užitočné druhy hmyzu. Veľkým prínosom pre záhradky sú napríklad včely samotárky, ktoré opeľujú kvety a zvyšujú úrodu. V záhrade však potrebujú vhodný príbytok, pretože si nevedia samy postaviť svoje úle ako včely medonosné. Aj ucholaky a lienky sú skvelými pomocníkmi, zabezpečia ekologickú rovnováhu, postarajú sa o vošky.

Hotel pre užitočný hmyz môže byť aj dekoračným prvkom v záhrade. Tvorí ho rám so zadným panelom, ktorý môže mať aj striešku. Iba tieto časti chránime vhodným náterom. Do rámu vložíme staré dreva, do ktorých navŕtame diery s rôznym priemerom.

Do domčeka pre hmyz sa hodí aj tehlový kus s dierkami pre hmyz, ktorý má radšej kameň ako drevo. Pridať môžeme aj drôtenú sieťku so šiškami, v ktorých zazimujú lienky a zlatoočky. V slame nájdu útočisko zase ucholaky.

Inšpirujte sa domčekmi našich šikovných záhradkárov alebo nápadmi, ktoré objavili.

 Luba.L
Autor: Luba.L

 lubica.k
Autor: lubica.k

 janahy
Autor: janahy

 janahy
Autor: janahy

 mirsk
Autor: mirsk

 Dominika 123
Domček pre hmyz, Autor: Dominika 123

 mirkag
Autor: mirkag

 mirkag
Autor: mirkag

 Neko
Autor: Neko

 lubica.k
Autor: lubica.k

Komentáre

ÁnoTlieskamTlieskamTlieskamSrdce

Perfektné, všetky TlieskamTlieskamTlieskam

...užitočné a okrasné zároveň Tlieskam

 

Záhrada.Artmama.sk

Pestrofarebná krása, či už na okne, balkóne alebo malej záhradke, poteší každú dušu. Predstavte nám vaše vlastnoručne vypestované skvosty.
Môžete sa pochváliť aj vašou zeleninou záhradkou, ovocným sadom ..... Pridajte obrázok Vymieňajte si skúsenosti, požiadajte o radu v Diskusnom fóre. Podeľte sa o svoje prebytky rastlín v burze Pridajte inzerát Odporúčame využívať Posledné príspevky.