Vyberanie tulipánov

Ahojte. Viem, že tulipány sa vyberajú koncom júna, no nestihla som to. Zaujímalo by ma, či ostatní pestovatelia ich vyberajú pravidelne každý rok. A či ich mám ešte vybrať, alebo ich už nechať a spraviť to až o rok. Ďakujem.

A vybrať ich chceš,lebo nekvitnú?Alebo kvôli hrabošom,...?Moje klasické červené a žlté,no aj iné krásne kvitnú na jednom mieste už pár rokov,nevyberám ich.

nechaj ich v zemi,ved oni prežiju zimu vonku,aj ked som kdesi čitala žeby sa mali vyberat,no a kto by to tolke cibule vyberal?

No, tiež som čítala, že by sa mali vyberať a v jeseni nanovo sadiť. Staré odrody som nevyberala aj roky, no s týmito novodobými hybridmi som si nie istá. A je tiež pravda, že tulipán má s rokmi tendenciu zaťahovať sa skutočne hlboko. U nás je taká kamenisté podložie, že po pár rokoch cibule narazia na kamene a doslova ich tam rozpučí. No tento rok ich už nechám - aspoň to vyskúšam. I tak je strašne mokro a kopať sa teraz nedá.

keby som videla problém,určite ich vyberiem a nanovo vysadím.Píšeš,že problém je po pár rokoch u Teba...Už ich nechaj tak a budúci rok povyberáš kvôli tým kameňom.Začiatkom júla vykop a na jeseň zasad.

Teraz je uz neskoro, cibule uz pustaju v zemi nove korienky.

 

Záhrada.Artmama.sk

Pestrofarebná krása, či už na okne, balkóne alebo malej záhradke, poteší každú dušu. Predstavte nám vaše vlastnoručne vypestované skvosty.
Môžete sa pochváliť aj vašou zeleninou záhradkou, ovocným sadom ..... Pridajte obrázok Vymieňajte si skúsenosti, požiadajte o radu v Diskusnom fóre. Podeľte sa o svoje prebytky rastlín v burze Pridajte inzerát Odporúčame využívať Posledné príspevky.