Tulipány + modrice

Ahojte, chcela by som si zasadiť tulipány s modricami (viď obrázok) skúšal to už niekto, vedeli by ste mi poradiť ako postupovať? 

Ďakujem za všetky rady :D

Obrázok: 

ja sadim bars jako. Zakopnem s motykou, rylikom (tym malim rucnym). pichnem 2-3 cibulky a zas vedla:) ale aj by si to chcela takto na husto, mozno by bolo dobre aj odobrat z nejakej plochy vrchnu zeminu, posadit cibulky a znova celu zahrnut. Nie som odbornik... takze moja rada s rezervouÚsmev

No ja by som asi väčšiu plochu sadila do šachovnice, ale urobila by som si riadky a sadila na striedačku. Modrica sa časom veľmi rozrastie. Neviem teda, či naraz vykvitnú tulipány aj modrica, lebo mám tulipány, ktoré kvitnú už v marci ale aj také čo kvitnú pomaly až v máji. No a tento rok mi potvory nekvitli vôbec. Vyhnali len listy.

Ja by som v prvom rade hľadala tulipany ktoré kvitnú včas teda spolu s modricou. Môžeš urobiť riadky a šachovnicovo sadiš, modrica to zarastie až dalším rokom.

Dievčatá majú pravdu ako všetky napísali. Krásny záhon, ale podľa mňa je pod cibulkami nejaká sieť, lebo neviem si predstaviť ako by som po čase vyberala tulipány, ťahajú sa veľmi hlboko do zeme. Jedine ich každý rok po odkvitnutí vybrať .

Toto sú typické mestské výsadby, na jeseň vyberajú cibule tulipánov a nahradia sirôtkami.

Ja si to viem predstaviť takto - vysadím na záhon ruže a potom túto výsadbu, tulipány botanické ktoré netreba vyberať, na jar záhon doplním letničkami

 

Záhrada.Artmama.sk

Pestrofarebná krása, či už na okne, balkóne alebo malej záhradke, poteší každú dušu. Predstavte nám vaše vlastnoručne vypestované skvosty.
Môžete sa pochváliť aj vašou zeleninou záhradkou, ovocným sadom ..... Pridajte obrázok Vymieňajte si skúsenosti, požiadajte o radu v Diskusnom fóre. Podeľte sa o svoje prebytky rastlín v burze Pridajte inzerát Odporúčame využívať Posledné príspevky.