Tulipány

Dobrý deň,

v novembri som si zasadila do kvetináča cibule tulipánov. Sú uložené v tmavej pivnici, kde je teplota +1 až +3°C, dnes som ich bola skontrolovať a už sú vyrastené asi 4 cm nad zeminou, čo s nimi teraz, už potrebujú svetlo? Keď ich dám vonku, akú zimu vydržia?

 

Prepáč, ale nechápem, prečo si ich na zimu schovávala, je predsa známe a zrejmé, že tie vydržia aj mrazy.Dokonca im prospievajú pre schopnosť kvitnúť. Teraz už by som ich len dal von, kľudne aj vysadiť do zeme, ale s celým balom, a hlboko. (Tulipány sa sadia do hĺbky 2-3 násobku priemeru cibule) Môžeš ich však ponechať, ak chceš aj v kochlíku, ale záhon je pre ne lepší.

 

moze sa ti stat, ze ak nepresli mrazom, nebudu kvitnut, urcite by som ich uz dala von na svetlo a keby si ich aj hned nesadila do zahrady, na jar ich treba posadit spat na zahon, ak o ne nechces prist, ale nezufaj, este ich zachranis Mrkám

 

Záhrada.Artmama.sk

Pestrofarebná krása, či už na okne, balkóne alebo malej záhradke, poteší každú dušu. Predstavte nám vaše vlastnoručne vypestované skvosty.
Môžete sa pochváliť aj vašou zeleninou záhradkou, ovocným sadom ..... Pridajte obrázok Vymieňajte si skúsenosti, požiadajte o radu v Diskusnom fóre. Podeľte sa o svoje prebytky rastlín v burze Pridajte inzerát Odporúčame využívať Posledné príspevky.