Svokrin jazyk - zvraskavene listy

Ahojte, prosim vedel by mi niekto poradit ohladom raslin - svokrine jazyky / sansevieria, pestujem ich viac ako 1-2 roky a spozorovala som ze im zacali vraskaviet listy a su akesi chabe/slabe. Neviem najst radu online. Neviete prosim co by im mohlo byt a ako ich uzdravit? Dakujem za kazdu radu.

Obrázok: 

Môže to mať viac dôvodov: rastlina má priveľa vlahy, veľa slnečného žiarenia, nevýživný substrát - teda nebola prihnojovaná a tiež môže mať v substráte smútivky, čo sú malinké mušky, ktorých larvy požierajú korene rastliny. Rastlinu treba presadiť do nového substrátu, skontrolovať pred tým korene, postaviť ju na západné okno kde nebude mať priame slnko, raz za 2 týždne ju prihnojiť hnojivom urečným pre sukulenty a zalievať ju len občas a nie veľa. Pohoda

Wow, dakujem velmi pekne! Presne komplexna rada na pestovanie aku som hladala, vyskusam teda presadit a starat sa ako radite. Velke vdaka!

Tak držím palce, nech sa rastlinke polepší a máš z nej radosť! Pohoda

 

Záhrada.Artmama.sk

Pestrofarebná krása, či už na okne, balkóne alebo malej záhradke, poteší každú dušu. Predstavte nám vaše vlastnoručne vypestované skvosty.
Môžete sa pochváliť aj vašou zeleninou záhradkou, ovocným sadom ..... Pridajte obrázok Vymieňajte si skúsenosti, požiadajte o radu v Diskusnom fóre. Podeľte sa o svoje prebytky rastlín v burze Pridajte inzerát Odporúčame využívať Posledné príspevky.