škodca na fige

Nejaka pliaga ničí figu mojej sestry. Keď mi ju doniesla, hneď som ju postriekala cyperom (mala som ho po ruke, striekala som s ním netýkavku). Ale všimla som si, že okolo pazúch stoniek má jemnú pavučinku. Asi to teda budú roztočce. Okrem tej pavučinky jej od spodu obschli listy a na tých zvyšných má taká bodočky, akoby nacucané miesta odkiaľ list vyschýna. Moja figa taká vôbec nie je (našťastie). Čo mám použiť a čo to za pliagu vôbec je? Som si myslela, že figa je nezmar voči škodcom...

http://zahrada.artmama.sk/obrazky-k-clankom/skodca-na-fige

Ide určite o roztoče, ktoré bežne napádajú figovníky. Ako postrek môžete zvoliť Dursban. Roztoče napádajú rastliny hlavne pri dlhotrvajúcom suchom vzduchu.

Ďakujem pekne, hneď sa na to pozriem a dotiahnem to do konca Mrkám

Dobrý deň. Prosím o radu. Takto dopadol môj figovník. Na jar bol krásny aj veľa plodov mal a potom odpadli a takéto má listy. Vopred ďakujem. Miša 

Obrázok: 

.

 

Záhrada.Artmama.sk

Pestrofarebná krása, či už na okne, balkóne alebo malej záhradke, poteší každú dušu. Predstavte nám vaše vlastnoručne vypestované skvosty.
Môžete sa pochváliť aj vašou zeleninou záhradkou, ovocným sadom ..... Pridajte obrázok Vymieňajte si skúsenosti, požiadajte o radu v Diskusnom fóre. Podeľte sa o svoje prebytky rastlín v burze Pridajte inzerát Odporúčame využívať Posledné príspevky.