reklama

Banánovník


reklama

Mám doma banánovník, listy má sfarbené do hneda vyzerajú ako keby boli spálené. Banán má všetko čo potrebuje- vlhko, teplo, minerálne látky a hlavne slnko. Tento banán je veľmi mladý má výšku asi 30 cm. Ale také niečo som ešte na ňom nevidel. Ale stále verím že mu bude lepšie.


reklama



Keďže banánovník je tropická rastlina, je nutné mu vytvoriť takéto podmienky. I keď je veľmi tolerantný a znesie aj nevhodné podmienky krátkodobo, vyžaduje priepustný výživný substrát a veľkú nádobu na pestovanie, čiže podľa rastu aj pravidelné presádzanie. Každý rok by sa mal v jarnom období presadiť do väčšej nádoby. Teplotu vyžaduje vyššiu okolo 25 – 30 °C, vysokú vzdušnú vlhkosť, čo bude asi problém vo Vašom prípade. Ak má teplo, svetlo, vyžaduje rosiť, sprchovať a zalievať. Počas sezóny aj prihnojovať. Dlhodobo by nemal byť pri teplote 10 °C a krátkodobo ani pri 5 °C. V zime prezimuje pri izbovej teplote, ale pri suchom vzduchu v byte je náchylný na roztoče. Sú to také drobné pavučinky odspodu listov. Listy vtedy žltnú, obsychajú od krajov a stáčajú sa. Vtedy pomôže iba postrek proti roztočom.

My máme banánovník,ten izbový-"mini",máme ho už asi 4tý rok v rovnakom kochlíku i substráte,a je pekný,má veľa zdravých listov,v paneláku,bez rosenia.Dokonca severná strana bytu. Úsmev

o minibanánovníku som nikdy nepočula, ale ak banán nepresádzaš do väčšieho, tak veru nerastie a ani nezarodí

ja by som len poznamenala, že spodné listy banánovníka postupne hnednú a schnú, je to v poriadku, pretože mu hore prirastajú nové. základom je presádzať do väčších kvetináčov, postupne ako rastie, teraz ho začať prihnojovať tekutým hnojivom každý týždeň (ja dávam do misky) a ak na&ń svieti slnko, tak veľa rosiť, inak sa pripravte na strapky a roztočce.

reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama