Aloe vera

Dobrý deň. Chcel by som sa opýtať či neviete čo sa deje s mojou raslinkou. Neviem na 100% či je to aloe lebo som si ju pripašoval z Grécka. Polieval som ju raz za čas ako vždy a rok a pol fungovala v pohode. Teraz začala hnednuť a nerastie konce listov vysichaju. Myslel som ze som ju prelial ale nepolievam ju a stále chradne. Neviete mi poradiť ako ju zachrániť???

Stačí ak raz bola preliata a začne odhnivať od koreňa aspoň mne to tak urobila ale tiež môže mať nejakého škodcu na koreni.

 

Zdravím Hawran. Je to Aloe vera a vykazuje znaky prílišného vystavenia slnku. Treba ju preložiť na tienistejšie miesto. Aloe vera nemusí mať priame slnko aj celý deň, ale stačí iba rozptýlené svetlo. Rastlinka sa na slnku prehrieva a to jej škodí. Som si takmer istý, že táto rastlina ti chradne z tohoto dôvodu. Pri polievaní sa zasa treba riadiť zásadou, že pôda má po poliatí úplne preschnúť, až potom poliať znova.

 

Záhrada.Artmama.sk

Pestrofarebná krása, či už na okne, balkóne alebo malej záhradke, poteší každú dušu. Predstavte nám vaše vlastnoručne vypestované skvosty.
Môžete sa pochváliť aj vašou zeleninou záhradkou, ovocným sadom ..... Pridajte obrázok Vymieňajte si skúsenosti, požiadajte o radu v Diskusnom fóre. Podeľte sa o svoje prebytky rastlín v burze Pridajte inzerát Odporúčame využívať Posledné príspevky.