Poraďte-oregano

Dobrý večer .. Prosím o radu, kedy je najlepšie strihať oregano, prípadne ak máte skúsenosti ako ho sušiť. Čo sa týka byliniek som po dlhých rokoch nepestovania nováčik... Tak ak máte nejaké dobré rady, vychytávky sem s nimi. Tlieskam veľká vďaka Srdce

Ja sa snažím ostrihať bylinky v júni, vtedy majú vraj najviac aromatických látok a najsilnejšie účinky.

Ďakujem za radu, ešte jedna otázka mám dva druhy oregana jedno je tmavo zelené má výšku cca 25 cm a jedno je svetlo resp. žlto zelené 20 cm - to som videla aj v okrasných výsadbách záhrad. Je aj toto žlto zelené oregano vhodné na sušenie??

ÚsmevÚsmev

Pokiaľ je to zlatolisté oregano "Aureum" tak som našla nasledovné info: môže sa používať rovnakým spôsobom ako obyčajné oregano, má však jemnejšiu chuť.

Ano to je ono.... Ďakujem

Mrkám

 

Záhrada.Artmama.sk

Pestrofarebná krása, či už na okne, balkóne alebo malej záhradke, poteší každú dušu. Predstavte nám vaše vlastnoručne vypestované skvosty.
Môžete sa pochváliť aj vašou zeleninou záhradkou, ovocným sadom ..... Pridajte obrázok Vymieňajte si skúsenosti, požiadajte o radu v Diskusnom fóre. Podeľte sa o svoje prebytky rastlín v burze Pridajte inzerát Odporúčame využívať Posledné príspevky.