medvedí cesnak -pestovanie?

Ahoj všetci Úsmev , manžel mi včera priniesol domov medvedí cesnak aby som ho zasadila. No okolo domu nemám trvalý tieň, maximálne na severnej strane polotieň. Chcela by som sa poradiť, ako imitovať podmienky, aby sa mu u mňa darilo. Nepoznám nikoho z okolia, kto by ho pestoval.
Smútok

ja ho mám pod stromom Mrkám

Antonia59 teda zvláda aj polotieň? ak som správne pochopila. Objímam

ja sa až tak nevyznám, ale strom je veľký, tak je tam stále tieň Úsmev

Zvláda ale nieje taký bohatý ako v tieni, bude taký zakrpatený.

celá petržalka(v lese v Ovsišti,aj v inej lokalite petržky)) je plná medvedieho cesnaku,ktorý rastie v tieni listnatých stromov,sem tam preblisne slnko,rastie to tam ako burina,dokonca dôchodcovia a rôzne individuá to tam oberú-potom predávajú kade-tade po celej blave,1kytička cca0,4€-0,6€...a viac.. Áno

Kvietok Apropo,aby som nezabudol ten bratislavský medvedí cesnak z petržky je aj patrične hnojený,lebo všetci majitelia svojich štvornohých miláčikov ich tam chodia vyprázdňovať... Chichocem sa

aj ja som dnes sadila medvedí cesnak. dala som ho pod múrik. bude mať doobedné slnko a potom už nie. uvidíme Slnko

Nám rastie za domom,kde sa slnko nedostane a úspešne prerastá cez plot aj susedovcom ktorý ho kedysi vykopávali že aká pliaga sa to k nim tisne,ale už si ho veľmi vážia.Inak ja ho rozmnožujem aj pri chate kde je potok a tieň.Tam sa mu páči.

Dievčatá -a čo s ním potom -po nazbieraní ?Dostala som totiž dosť veľkú kopu a neviem čo s ním .Skonzumovať sa toľko nedá .Vraj sa dá naložiť do nejakého nálevu ?

http://www.nanicmama.sk/prirodna-lekaren/medvedi-cesnak
v tejto diskusii je aj rcpt. nálevu .

no ja teda neviem, ale my ho vždy omyjeme a po riadnom odkvapkaní dáme zamraziť. Je to to najlepšie čo poznáme pre uchovanie typickej chuti a arómy. Potom použiješ ako Ti je libo hoc aj postupne ÚsmevSlnko

Listy cesnaku medvedieho ( než zakvitne) pravidelne strihám , v kuchyni nakrájam na dostičke , naplním vhodnú nádobku , ktorá sa dá dobre hermeticky uzavrieť (vhodné nádobky sú aj z flory, ramy ...)a šupnem do mrazničky . Mám celoročnú zásobu . Fakt je véééľmi zdravý a aj nedocenený .

Cesnak medvedí pôvodne rastie v bukových lesoch a v tienistých horských lesoch na vlhkých miestach, kde vytvára husté porasty.
Vysaďte ho do tieňa koruny stromu. Na slnečnom mieste bude riedky a slabý.

ďakujem za info. Zatiaľ taký tieň nemám Objímam . Musela som improvizovať. Zatiaľ som ho zasadila do naj zatienenejšieho kúta kam slnko svieti iba skoro ráno a na večer.

 

Záhrada.Artmama.sk

Pestrofarebná krása, či už na okne, balkóne alebo malej záhradke, poteší každú dušu. Predstavte nám vaše vlastnoručne vypestované skvosty.
Môžete sa pochváliť aj vašou zeleninou záhradkou, ovocným sadom ..... Pridajte obrázok Vymieňajte si skúsenosti, požiadajte o radu v Diskusnom fóre. Podeľte sa o svoje prebytky rastlín v burze Pridajte inzerát Odporúčame využívať Posledné príspevky.