Levanduľový olej

Ahojte všetci milovníci byliniek. Viem že ešte nenastal ten správny čas na výrobu oleja z levandule, ale začínam nad tým premýšľať. Vlani som ho robila prvý raz a rozhodne nie naposledy. Fantasticky vonia a dá sa všelijako využiť. Všade ale píšu že sa vyrába z levandule úzkolistej/lekárskej. Mám však aj pár rastliniek ružovej levandule a neviem sa teraz celkom rozhodnúť či aj z nej mám olej robiť. Ďalšia vec je, či jej netreba pridať nejaké živiny. Viem že sú jej lepšie suchšie, piesčité pôdy, ale ak je na jednom mieste niekoľko rokov tak si výživu vyčerpá. Nikde som síce nenašla že by bolo treba levandule pohnojiť ale čo myslíte vy? Po pár rokoch nedať jej aspoň trochu kompostu?

Istotne jej neublíži ak pridaš niečo výživné.

 

Záhrada.Artmama.sk

Pestrofarebná krása, či už na okne, balkóne alebo malej záhradke, poteší každú dušu. Predstavte nám vaše vlastnoručne vypestované skvosty.
Môžete sa pochváliť aj vašou zeleninou záhradkou, ovocným sadom ..... Pridajte obrázok Vymieňajte si skúsenosti, požiadajte o radu v Diskusnom fóre. Podeľte sa o svoje prebytky rastlín v burze Pridajte inzerát Odporúčame využívať Posledné príspevky.