Co su tieto flaky na bylinkach? 
Dobry den,

chcela by som poprosit o radu. Na viacerych bylinkach sa mi objavili taketo zltkaste flaky. Bylinky su zasadene vo vyvysenom zahone, mata, bazalka, rozmarin su v kochlikoch vlozene do vyvyseneho zahonu, salvia, majoran je priamo v zahone, V zahone je univerzalny substrat, doobedu tam svieti slnko, poobede su zatienene. Z coho mohli vzniknut tieto skvrny? Skvrny sa vzdy objavia - uz treti rok, aj ked kazdy rok kupim nove rastliny a skusila som ich zasadit aj do ineho vyvyseneho zahonu - na ine miesto. Je bezpecne z nich robit napoj? Dakujem pekne.

Ja bohužiaľ neviem presne, o akú príčinu sa jedná, myslím však, že je to iba kozmetická chyba, používal by som ich normálne. Možno niekto iný poradí presnejšie.

zrejme nejakí drobní škodcovia, keďže je to vonku, tiež by som to neriešila. Stačí dobre umyť a spracovať.

 

uz som zistila, ze su to skodcovia - trasnenky.

Je asi lepšie  používať slovenské názvy, nech sa to nezavedie "nesprávne". Zistil som, že "Třásněnky (česky)  sa po našom povedia-nazývajú "Strapka západná".

to som nevedela :) dik :)

 

Záhrada.Artmama.sk

Pestrofarebná krása, či už na okne, balkóne alebo malej záhradke, poteší každú dušu. Predstavte nám vaše vlastnoručne vypestované skvosty.
Môžete sa pochváliť aj vašou zeleninou záhradkou, ovocným sadom ..... Pridajte obrázok Vymieňajte si skúsenosti, požiadajte o radu v Diskusnom fóre. Podeľte sa o svoje prebytky rastlín v burze Pridajte inzerát Odporúčame využívať Posledné príspevky.