...a velice chuti aj nasim mackam
- Ak chcete komentovať, tak sa prihláste alebo sa zaregistrujte
...a velice chuti aj nasim mackam
Jej, tak to je dobrý poznatok . Náš kocúr sa do nej nepúšťa, ten má iné lákadlá
Citrónovej tráve sa výborne darí aj vo väčšej nádobe, je to pohodlnejšie z hľadiska zazimovania. Rýchlo ju prenesiete do bytu, domu, keď teploty klesnú pod 5 °C. Inak jej vyhovuje umiestnenie na slnku s dostatkom vody. Ak sa rozhodnete trávu aj konzumovať, pozor na hnojivá. V byte ju treba potom pestovať pri teplote 10 – 15 °C a s miernou zálievkou. Pri vyšších teplotách rovnako ako v lete vonku, zalievať. Zo semien sa pestuje ťažšie. Rýchlejšie sa zakorení delením trsov alebo vloženie čerstvej stonky s listami do vody, pustí korienky.
Keďže ste mi mnohé písali ohľadom citrónovej trávy, tak som sa rozhodol aj sem napísať príspevok. Dúfam, že bude užitočný
.
...
Citrónová tráva
Známa tiež ako lemongrass. Je to nenáročná rastlina, dorastá do výšky okolo 120 cm. Darí sa jej najlepšie na priamom slnku na parapetnej doske alebo v lete aj vonku na záhradke. V zime ju musíme prezimovať pri izbovej teplote alebo pri teplote 10°C , ale v tom prípade len s miernou zálievkou. Pochádza z tropickej Ázie. Iba na priamom slnku je v jej listoch najviac éterického oleja, ktorý vonia ako citrón. Používa sa v ázijskej kuchyni, na ochutenie jedál z hydiny, či rýb. Obľúbená je na prípravu čajov, výborne chutí v kombinácii so zeleným čajom. Na čaj používame nakrájané listy. V aromaterapii a kozmetike sa využíva éterický olej – citronelol. Na varenie sa používa bazálna stonková časť, listy slúžia len na prípravu vývaru, pretože sa kvôli vláknam nedajú jesť. Do jedla ju môžete pridávať čerstvú, ale aj sušenú či mrazenú. U nás patrí do kategórie exotickejších rastlín, ktoré spestria paletu pestovaných druhov.