Blogy

Hnedne ihlicnan

Dobry den. Poradte mi prosim ci sa da zachranit tento stromcek. Vsimla som si pred 5 dnami tenke pasiky hnede. Dnes su to uz o moc hrubsie dokonca by som povedala ze nieje to pasik ale velky hnedy flak. Co s tym. Dakujem .

cinska ruza

mala som krasnu cinsku ruzu cervenu plnokvetu /moja ruza na obrazku/ - bohuzial uschla pri rekonstrukcii  -  ponukne/podaruje  mi niekto odrezky najradsej z Bratislavy  - vopred dakujem za akukolvek ponuku Dada

Kombinácie rastlín, ktoré zaručene fungujú

Milujem ten pocit, keď sa ráno s kávou v ruke prechádzam po záhrade a v nektorých jej častiach si môžem povedať: "Toto je fajn, to sa mi fakt páči!" Niektoré kvety pekne dopĺňajú iné, druhé zas kontrastujú farbou a textúrou listov a spolu to všetko vytvára harmonický celok.

Postupne som prišla na to, čo funguje viac a čo menej. Tak som sa rozhodla s vami podeliť, možno sa vám to bude hodiť.

Stále dokola...

Je to smutné, že sa stále farbia živé kvety. V oranžovom reťazci som videl bromélie nastriekané modrým sprejom.

1. Prečo toto ľudia robia?

2. Prečo toto ľudia kupujú?

Keď vidím takúto rastlinu, tak si hneď predstavím, ako by mi asi bolo, keby som si postriekal tvár emailovým sprejom. 

 

Nevzdávam to...

Môj boj s pandravami pokračuje... parazitické hlístice zabrali, ale nie dostatočne, nebola som doma, bolo príliš horúco, pôda mala byť stále vlhká... čo už, zopakujem v jeseni, keď už bude vlhko, na veľkú plochu. Dnes, keďže sa konečne ochladilo a spŕchlo, som začala s čistením... niekto ukladá trávnatý koberec, ja momentálne rolujem to, čo z neho ostalo... zoschnutú prsť... potom prekopávam, prehrabávam, vyberám pandravy... je to nechutné, ale musí to byť...

Dobrý nápad

Toto je super nápad, keby sa to tak uchytilo aj u nás. A môhli by sa takto meniť a darovať aj izbové rastlinky. Niekto má veľa prebytkov a iný by bol vďačný za akúkoľvek rastlinku, ktorú by dostal. 

 

Sám nosím svoje prebytky ženám do práce a aj niektorím kolegom.Kvietok

Anjelske truby

Dobrý deň

Minulý rok som dostal výhonky anjelskych trúb.

Toto sa mi zatiaľ podarilo vypestovať z ních. Chcem sa opýtať, je správne z ních obtrhať malé lístky čo boli na stonke a nechať len ten vrch ?

Kolega mi to obtrhal, že vraj to treba.

Ďakujem

 

 

Prebytky - čo s nimi?

Ahojte, mám dosť veľa prebytkov, hlavne kalanchoe  daigremontiana. Rozdávam ich v práci, tri som vysadil na chodbe v paneláku, ale aj tak ich mám ešte veľa.

Suseda chcela vyhodiť muškáty už s pukmi, tak som ich v poslednej chvíli zachránil. Pekné , červené. Teraz skrášľujú chobdu v paneláku. 

Keby bolo niekde miesto,kde by som môhol rastlinky priniesť a odtiaľ by si ich mohol zobrať niekto ,kto by mal o ne záujem. Taký nejaký darovací systém. Ale asi to nikde nefunguje. Poštou posielam veľmi nerád.

Možno niekto niečo časom vymyslí.

Podakovanie

Chcem sa poďakovať Letňanke za zaslanie skalničiek. Rastlinky pekne, velke a dobre zabalene. Tešim sa z nich. ĎakujemMrkámBozkávam

podakovanie

Ahojte Zumkači

Už je to rok čo som prihlasena na tejto užasnej stranke,spoznala som tu vela prijemnych a ochotnych ludi,aj ked nie ešte osobne.Ziskala som vdaka Vam nove skusenosti ,v mnohom ste mi poradili za čo som velmi vdačna.Nie  som velka rečnička a tak mi to akosi nejde,ale chcem sa všetkym podakovat čo ste mi poradili,i tym čo mi poslali nejake tie kvety a prepačte mi ak som niekedy protivna ked chcem ziskat nejaky kvet,som šialena čo sa tyka kvetov,ale ved to poznate 

Stránky

 

Záhrada.Artmama.sk

Pestrofarebná krása, či už na okne, balkóne alebo malej záhradke, poteší každú dušu. Predstavte nám vaše vlastnoručne vypestované skvosty.
Môžete sa pochváliť aj vašou zeleninou záhradkou, ovocným sadom ..... Pridajte obrázok Vymieňajte si skúsenosti, požiadajte o radu v Diskusnom fóre. Podeľte sa o svoje prebytky rastlín v burze Pridajte inzerát Odporúčame využívať Posledné príspevky.