Blogy

Dobrý nápad

Toto je super nápad, keby sa to tak uchytilo aj u nás. A môhli by sa takto meniť a darovať aj izbové rastlinky. Niekto má veľa prebytkov a iný by bol vďačný za akúkoľvek rastlinku, ktorú by dostal. 

 

Sám nosím svoje prebytky ženám do práce a aj niektorím kolegom.Kvietok

Anjelske truby

Dobrý deň

Minulý rok som dostal výhonky anjelskych trúb.

Toto sa mi zatiaľ podarilo vypestovať z ních. Chcem sa opýtať, je správne z ních obtrhať malé lístky čo boli na stonke a nechať len ten vrch ?

Kolega mi to obtrhal, že vraj to treba.

Ďakujem

 

 

Prebytky - čo s nimi?

Ahojte, mám dosť veľa prebytkov, hlavne kalanchoe  daigremontiana. Rozdávam ich v práci, tri som vysadil na chodbe v paneláku, ale aj tak ich mám ešte veľa.

Suseda chcela vyhodiť muškáty už s pukmi, tak som ich v poslednej chvíli zachránil. Pekné , červené. Teraz skrášľujú chobdu v paneláku. 

Keby bolo niekde miesto,kde by som môhol rastlinky priniesť a odtiaľ by si ich mohol zobrať niekto ,kto by mal o ne záujem. Taký nejaký darovací systém. Ale asi to nikde nefunguje. Poštou posielam veľmi nerád.

Možno niekto niečo časom vymyslí.

Podakovanie

Chcem sa poďakovať Letňanke za zaslanie skalničiek. Rastlinky pekne, velke a dobre zabalene. Tešim sa z nich. ĎakujemMrkámBozkávam

podakovanie

Ahojte Zumkači

Už je to rok čo som prihlasena na tejto užasnej stranke,spoznala som tu vela prijemnych a ochotnych ludi,aj ked nie ešte osobne.Ziskala som vdaka Vam nove skusenosti ,v mnohom ste mi poradili za čo som velmi vdačna.Nie  som velka rečnička a tak mi to akosi nejde,ale chcem sa všetkym podakovat čo ste mi poradili,i tym čo mi poslali nejake tie kvety a prepačte mi ak som niekedy protivna ked chcem ziskat nejaky kvet,som šialena čo sa tyka kvetov,ale ved to poznate 

pokusy

Ahojte. Píšem sem prvý krát a zaregistrovala som sa len tento týždeň a stále čítam rady a nápady. Kvety mám rada od malička kedysi som mala doma aj botanickú záhradu ale kvôli práci som sa prestala kvetom venovať a chytilo ma to až teraz.

Takže začala som robiť pokusy a rozmnožovať kvety.

 

Nakolko som v práci tak som si ulomila zopár úlomkov a uvidím čo z toho vznikne :-)

 

môj sen, a poďakovanie :D

Je len začiatok apríla. Prvé rastlinky sa už prebúdzajú. Vychádzajú slávni poslovia jari. Včely, rozčarované teplými lúčmi slnka poletujú po záhone a skláňajú sa nad prvými kvietkami, aby mohli pozbierať ich peľ. A ja z radosťou bežím do mojej malej záhradky, kde odkrývam každú väčšiu hrudku zeme, či sa pod ňou netlačí von nejaká rastlinka.

čo s čim sadit

http://www.hobbyportal.sk/zahrada-a-priroda/zahradkarcenie/co-s-cim-sadit-alebo-bio-bez-velkej-namahy

Barbarstvo?

Ahojte, v Baumaxe som videl peknú oranžovú orchideu, keď som pozrel bližšie, zistil som, že je to bielokvetá orchidea phalaenopsis a je nastriekaná emailovým, syntetyckým sprejom... O slamienkoch napichaných v kaktusoch je asi škoda hovoriť. Naposledy som videl v reťazci, ktorý nastúpil po Baumaxe nastriekané echeverie, aj som ich odfotil. Veď tie rastliny zahynú. Ono sa človeku nad tým až zastáva rozum. Ale kôli zisku sú ľudia asi schopný všetkého.

žiadosť o zrušenie účtu

Prosím administrátora o zrušenie môjho účtu. Dakujem.

Stránky

Zircon - This is a contributing Drupal Theme
Design by WeebPal.